R, 30.09.2022

Tules kannatanud Kilingi-Nõmme klubi võtab taas ilmet

Silvia Paluoja
, reporter
Tules kannatanud Kilingi-Nõmme klubi võtab taas ilmet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kilingi-Nõmme ­klubi saalis ja laval on tööhoos Pärnu firma OÜ Kahu & Kahu Ehituse töömehed, kellel kulub suur hulk energiat tehnosüs-teemidele.
Kilingi-Nõmme ­klubi saalis ja laval on tööhoos Pärnu firma OÜ Kahu & Kahu Ehituse töömehed, kellel kulub suur hulk energiat tehnosüs-teemidele. Foto: Urmas Luik

Alla kuu aja ­pärast ei meenuta Kilingi-Nõmme klubihoones enam miski traagilist märtsiööd, mil katla plahvatuse järel muutus Saarde valla keskne kultuuriasutus kasutuskõlbmatuks ja järgnev vägikaikavedu kindlustusega venis nii pikaks, et kahjustada sai seegi, mida tuli ei jõudnud puutuda.

Kui palju unetuid öid klubi ­juhataja Piia Kajando pärast 27. märtsi 2017 veetnud on, ei hakka ta kokku arvama. Kahju­tule kindlustusvaie venis ja suure saali hävinud katuseosa ajutiselt katnud koormakile laskis rõõmsalt vihma läbi. Kajando jutu järgi näitas alguses igasugust tegutsemist keelanud kindlustaja lõpuks näpuga vallavalitsejate poole, et miks katust kohe peale ei pandud. Tulemus oli ligemale 400 000 euro eraldamine saardelaste eelarvest ja vallavalitsus kuulutas välja Kilingi-Nõmme klubi saali renoveerimise liht­hanke, mille võitis Pärnu firma OÜ Kahu & Kahu Ehitus. Suur saal on tööala põrandast laeni, lavast kinoseinani. Ehitajad annavad tööle pihta sellise hooga, et klubi juhataja paneb juba avapeo kava kokku.

Märksõnad
Tagasi üles