Sisukord
Uudised
Postimees

Linn ei poolda kasarmute mälestiseks tunnistamist

2 min lugemist
Muinsuskaitseameti seisukoht on see, et kasarmukompleksi hoonete säilimise tagab üksnes nende mälestiseks tunnistamine. FOTO: Ardi Truija

Muinsuskaitseamet alustas hiljuti läbirääkimisi Pärnu Krasnojarski polgu kasarmukompleksi kultuurimälestiseks tunnistamise üle. Linnavalitsus leiab, et hooneid saab kaitsta riikliku kaitse ­alla võtmatagi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Eesti on väga rikas militaarehitiste poolest, neid on siia rajatud igal sajandil ja esinduslikum valim nendest vajab kindlasti kultuurimälestiseks nimetamist,” tähendas muinsuskaitseameti ehitismälestiste valdkonnajuht Anni Martin jaanuaris. Siinse Krasnojarski polgu kasarmulinnaku kasarmud ja söökla saatus on kaalukausil ühena paljudest kompleksidest.

Pärnu linnavalitsuse selle nädala hinnangu kohaselt on kasarmupolgu hooneid juba küllalt kaitstud. Linna planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel märkis, et kehtiv detailplaneering seab juba praegu kinnistule küllaldaselt muinsuskaitselisi piiranguid, mistõttu muinsuskaitse lisameetmed või -abinõud ei ole vajalikud. See tähendab, et kolm hoonet, mille kohta amet linnalt arvamust küsis, on planeeringus näidatud säilitatavatena.

07.03.2019 09.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto