Pärnu plaanib Kesklinna silda laiendada kuue meetri võrra

Pärnu Kesklinna sild.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu linnavalitsus võttis vastu Kesklinna silla projekteerimistingimused, mille järgi silla renoveerimisel säiliks selle senine kandevõime ja silda saaks laiendada kümnelt meetrilt 16ni.

Linnavalitsuse teatel näevad projekteerimistingimused ette silla seniste konstruktsioonide ümberehitustöid ning sõidu-, jalakäijate ja kergliiklusteede laiendamist. Projekteerimise käigus selgitatakse välja silla tehniline seisukord ja kavandatakse remonditööd.

Silla kandevõime on 80 tonni ja jääb selleks. Projekteerija hakkab otsima viise sillaalust kõrgust suurendada, et veesõidukid sealt paremini läbi mahuks. Silda avatavaks ei tehta, sest see tekitaks silla kasutajatele põhjendamatuid ebamugavusi.

Ühe sõidurea laiuseks kavandatakse vähemalt 3,5 meetrit. Praegu on selle laius kolm meetrit ja õnnetuse korral ei pruugi operatiivautod üle silla pääseda.

Jalakäijate ja jalgrattateed ehitatakse silla mõlemale poole. Projekteerijal soovitatakse kavandada sillale “taskuid” ja muid vaatekohti, mida saaks liiklust takistamata kasutada. Peale teeosa ja sillaaluste teede valgustuse kasutatakse dekoratiivvalgustust.

Kesklinna silla remondiga on plaanis alustada järgmise aasta juunis, et saada sild uuendatud 2021 aasta juuniks. Viimati toimus silla kapitaalremont 1995.–1996. aastal ehk üle 20 aasta tagasi. Töid loodetakse teha nii, et enamiku ajast on liikluseks suletud ainult pool sillast ja vähemalt ühistranspordile, operatiivsõidukitele ja jalakäijatele on tagatud ülepääs.

Tagasi üles