Verivärsked siinsed moeloojad pääsesid legendaarse moesõu finaali

Susanna Belinda Kõgeli kollektsioon on inspireeritud etnograafiast. Modell Kaarel Kallas. FOTO: Marianna Gunja

ERKI moe-show juured ulatuvad 1980ndate algusse, mil tolleaegsed kunstitudengid korraldasid publiku šokeerimiseks esimest korda teatraalse moeetenduse. “See on Eesti kontekstis väga eriline moesõu, on vähe disainiüritusi, mis pälvivad niisama palju tähelepanu,” ütles Anett Niine, üks neljast pärnakast, kes 43 seast jõudis moeetenduse finaali.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kümneliikmeline rahvusvaheline žürii valis välja 17 silmapaistvat kollektsiooni, mis pääsevad 25. mail Eesti kunstiakadeemias lavale.

Veel jõudsid lõppvõistlusele Mariliis Niine kollektsiooniga “Trypo”, Susanna Belinda Kõgel rõivakollektsiooniga “The Myth of Three Sisters: Homewoods” ja Katrin Aasmaa autoriloominguga “Prosta kapusta”.

“Sinnapääs on minule kui noorele disainerile suurepärane võimalus jalg ukse vahele saada,” kommenteeris Anett Niine, kelle rõivakogu “Weawe” valmis koostöös Liisi Tammega. Talle pole valituks osutumine veel kohale jõudnud. Enda arvates tunneb ta ilmselt tõeliselt rõõmu siis, kui kõik kudumid on 25. mail modellide seljas ja laval.

20.03.2019 22.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto