Terviseamet arutles Pärnu perearstinduse tuleviku üle

Pärnus arutleti perearstinduse tuleviku üle.

FOTO: Urmas Luik

Terviseamet, sotsiaalministeerium, haigekassa, Eesti perearstide selts ja Pärnu linnavalitsus arutlesid Pärnus seminaril “Kes on Pärnumaa perearst aastal 2025?” nii perearstinduse piirkondlike probleemide kui riigi, kohaliku omavalitsuse ja perearstide koondumise ja koostöö teemal.

Seminari korraldaja, terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnade järgi on koostegutsemine ja paindlike lahenduste rakendamine ainus viis perearstinduse tulevikku heas suunas mõjutada. “Senisest enam peab arvestama tõsiasjaga, et hajaasustusega piirkonnas ja suurlinnas samasugused lahendused ei toimi. “Kuidas olla tulevikus olemas inimeste jaoks igas piirkonnas?” on küsimus, millele tuleb otsida vastuseid koostöös kohalike perearstide, kogukonna ja riigi esindajatega juba praegu,” ütles Jürilo, kelle ütlust mööda asuvad noored perearstid parema meelega tööle omavalitsuses, kus on nii neid väärtustav kogukond kui head võimalused vaba aega veeta ja peret luua.

Seminaril esinesid terviseameti, sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja Eesti perearstide seltsi esindajad andsid ülevaate nii Pärnumaa esmatasandi tervishoiust, riiklikust tervishoiu korraldamisest ja rahastusest kui perearstiabi korraldamisest grupipraksises.

“Kes on Pärnumaa perearst aastal 2025?” on esimene kohalikule omavalitsusele ja perearstidele keskendunud seminar, tulevikus korraldab terviseamet samalaadseid arutelusid muudeski omavalitsustes.

Tagasi üles