E, 27.03.2023

Ohtlik Niidu ja Oja tänava ristmik ootab silmapaistvamat stoppmärki nagu hingeõnnistust

Annika Kuusik
, reporter
Ohtlik Niidu ja Oja tänava ristmik ootab silmapaistvamat stoppmärki nagu hingeõnnistust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Niidu ja Oja tänava ristmik ei ole veel silmapaistvamat stoppmärki saanud.
Niidu ja Oja tänava ristmik ei ole veel silmapaistvamat stoppmärki saanud. Foto: Annika Kuusik

Pärnu Niidu ja Oja tänava ristmikul on Pärnu Postimehele teadaolevalt juhtunud tänavu kaks rasket liiklusõnnetust. Mullu tuli neid ette neli. Enamasti on õnnetused juhtunud, kui stoppmärk on märkamata jäänud või seda on eiratud. Linnavalitsus lubas juba jaanuaris, et ristmik saab paremini märgistatud. Siiani ei ole seda tehtud.

Aasta esimesel rängemal õnnetusel sel ristmikul 11. jaanuaril sõitis liinibussile külje pealt sisse veoauto. Bussis oli ligemale 30 inimest, õnneks keegi raskeid vigastusi ei saanud. Sotsiaalmeedias tekkis arutelu ja paljud linnakodanikud väljendasid kõnealuse ristmiku suhtes muret, lausa hirmu.

Linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela tõdes, et ristmik on linna üks muret tekitavaid kohti ja ütles, et plaanis on selle märgistus lähiajal paremini esile tuua.

Poolteist kuud hiljem polnud veel midagi ette võetud ja juhtus järgmine õnnetus: samamoodi sõitis Niidu tänavalt tulnud veok ette peateel liikunud liinibussile.

Märtsi algul, pärast tänavust teist õnnetust avaldas Tammela, et ristmikule on plaanis paigaldada suurem stoppmärk ja seda niipea kui võimalik. Samuti seda, et on kavas parandada teekatte märgistust kohe, kui ilmaolud lubavad.

Pea paari kuu möödudes ei ole neid töid veel ette võetud. Eile vastas linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar, et linnal on need tööd kavas ette võtta lähiajal. “Seni on töömehed olnud hõivatud ülekäiguradade, kesklinna teekattemärgistuse uuendamise ja teiste töödega,” põhjendas ta.

Märksõnad
Tagasi üles