Pärnu Vesi lõpetas majandusaasta kahjumiga

AS Pärnu Vesi lõpetas 2018. aasta majandusaasta 14 213eurose kahjumiga.

FOTO: Ants Liigus

Kuigi AS Pärnu Vesi lõpetas 2018. aasta majandusaasta 14 213eurose kahjumiga, jäi Pärnu linnavalitsus ettevõtte tööga rahule.

Raamatupidamislikult tekkinud kahjum kaeti eelmiste perioodide jaotamata kasumist, mis pärast 2018. aasta majandusaasta aruande kinnitamist linnavalitsuses on 32 263 704 eurot.

Tootmistegevusest teenis ettevõte 2,2 miljonit eurot kasumit. Seda on rohkem kui eelmisel aastal, kahjum tekkis Audru ja Paikuse osavalla vara üleandmise tõttu.

„Tulu oli Audrust ja Paikuselt varem laekunud, raamatupidamislik kahjum pole reaalne raha,“ selgitas Pärnu Vee juhatuse nõunik Taimi Vilgas.

Pärnu Vee juhatuse liikme Leho Võrgu sõnutsi jälgib ettevõte peamisi tegevusnäitajaid: vee kvaliteet, ammutatud vee hulk, veekadu, veevõrgu lekked, kanalisatsiooni ummistused ja purunemised, saastetonnide ja reoveesette tonnide hulk, puhastatud reovee ja sademevee hulk, klientide ja töötajate rahulolu, kraanivee joojate ja kaugloetavate veemõõtjate arv. Viimasena nimetatute osa kasvas mullu hüppeliselt ja eesmärk on asendada 2028. aastaks kõik veemõõtjad kaugloetavatega.

Investeeringute maht ulatus läinud aastal 1,97 miljoni euroni, tänavu on neid kavas teha nelja miljoni eest. Vee- ega kanalisatsiooniteenuse hinda pole lähiajal kavas tõsta.

Tagasi üles