Liikluskaos jõel peletas sõudmise esivõistlused

2016. aastast ei kehti Pärnu linnavolikogu kehtestatud määrus, mis reguleeris veesõidukite liiklust Pärnu, Sauga ja Reiu jõel Pärnu linna piires, ent signaalmärgid “Lainetuse tekitamine keelatud”, “Kiiruse piirang” ja “Jetisõit keelatud” on sildadel tänini. FOTO: Urmas Luik

Mullu augustis oli Pärnu jõel intsident, kus noorte ja alla 23aastaste sõudmise meistrivõistlustel sõitis rajale lõbusõidulaev, mis oleks noore sportlase peaaegu alla ajanud. Seepeale jättis Eesti sõudeliit ära nädal hiljem Pärnusse kavandatud Eesti meistrivõistlused ja mõõduvõtt toimus hiljem Viljandis.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavugi toimuvad need üleriigilised võistlused, mis varem olid Pärnu jõel, hoopis Viljandi järvel. Sõudeliidu peasekretäri Robert Väli kinnitusel korraldati neid olenevalt aastast siin kolm–neli.

Väli toonitas, et võistluste äraviimine pole naljaasi, nõudes põhjalikku ümberorienteerumist. Ent muud valikut tema hinnangul polnud. Pärast lehes ilmunud lugu pealkirjaga, et vanemad saatsid lapse Tartust Pärnu võistlema ja ta oleks peaaegu surma saanud, poleks tema sõudeliidu esindajana kuidagi saanud vastu võtta otsust, et minnakse ikkagi Pärnusse võistlema. Väli rõhutas, et ohutus on võistlustel number üks ja sõudjate olukorra teeb keerulisemaks asjaolu, et nad sõidavad, selg ees.

Pärnu jõel valitsevad halvad ­liiklusolud on Väli jutu järgi vana probleem. Tema tõstis teema üles 2016. aastal mais peale seda, kui toimus isegi ohtlikum vahejuhtum kui läinud suvel.

15.05.2019 17.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto