P, 29.01.2023

Pernova loodusmaja planetaariumi 4K-kino avab juuni alguses uksed

Kristo Niglas
, Reporter
Pernova loodusmaja planetaariumi 4K-kino avab juuni alguses uksed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pernova loodusmajas avab juuni alguses uksed uuenenud planetaarium.
Pernova loodusmajas avab juuni alguses uksed uuenenud planetaarium. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pernova loodusmaja planetaariumi paigaldus algas sel nädalal, esimesi külastajaid oodatakse 7. juunil.

Planetaarium on olnud Loodusmaja süda juba viis aastat, tuues astonoomiateadmisi nii kooliõpilaste kui ka teiste keskuse külastajateni. "Seni ulatus taevalaotus külastajateni kolmandiku ulatuses. Alates juunist on kinoelamusest võimalik osa saada peale mugava kinosaali sisseseade ka tipptasemel 360kraadise 4K-projektsiooni abil," kirjeldas Pernova hariduskeskuse direktor Kaire Mertsin. Tema sõnul on esmased katsetused tehtud ja esimesed elamused juba kogetud.

Projekti üldeesmärk on laiendada Pernova Loodusmajas pakutavaid teenuseid, pakkuda külastuselamust uuel tehnoloogisel tasemel ja arendada välja aasta ringi atraktiivne külastusobjekt: võtta kasutusse kogu 360kraadise kupliga planetaariumi potentsiaal, ühendades kaasaegse meediatehnoloogia, live-muusika, animatsiooni ja uuendusliku filmidisaini.  

Planetaariumi uksed avatakse huvilistele juba 7. juunil, kui õhtu jooksul viiakse läbi kolm live-etendust. Eripakkumine sisaldab lisaks kerakino seansile võimalust osa saada Pernova Loodusmaja selle suve suurest juubelinäitusest "Mereranna aarded" ja nii mitmestki muust avaürituse üllatusest. Näituse autor on Pernova Loodusmaja kauaaegne õpetaja Milvi Talts, live-etendused toob huvilisteni astronoomiaõpetaja Aarne Paul.

Avamispäeva 105 piletit pannakse müüki lastekaitsepäeval.

Planetaariumi tehnika soetatakse Regionaalarengu fondi toetatud projekti "Pernova Loodusmaja tervikliku turismiatraktsiooni väljaarendamine, külastuskeskuse elavdamine ja koostöövõrgustiku käivitamine" raames. Planetaariumi uue ruumilise ja tehnilise sisseseade maksumus ulatub 190 000 euroni. 360kraadise tehnika hanke võitis Itaalia üle maailma tuntud firma Skypoint Srl.

Märksõnad
Tagasi üles