Konkurendi ost mõjutab Sindi tehase tööd

Sindi vabrik on Dennis Ulrik Kristenseni sõnutsi tootmismahu suurenemiseks valmis, sest juba viimasel paaril aastal tehti hulga investeeringuid ja lähiaastatel laieneb tootmispind veel ning juurde ostetakse uusi seadmeid.

FOTO: Urmas Luik

Taani tekstiilitootja Danspin Grupp ostis juunis oma kibedaima konkurendi villase vaibalõnga tootmises – Suurbritannias tegutseva ketrusvabriku Lawton Yarns. Tehing avaldab mõju Sindis lõngu värvivale tütarettevõttele AS Danspinile, mida lähiajal ootab ees pööre.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Siinse vabriku juht Dennis Ulrik Kristensen nentis, et päevapealt midagi ei muutu, aga juba sellest sügisest tuleb aasta jooksul suurendada toodangu mahtu 50 protsenti. Põhjus peitub Kristenseni jutu kohaselt selles, et siinsed oskused lõnga värvida ja masinadki on palju paremad. Inglismaa tehas keskendub tema sõnade järgi teistele lõngaketrusega seotud töölõikudele, mis seal on paremini välja arendatud.

Siiski ei tooda kogu värvimist ­Sinti üle, vaid algab koostöö. “Mida nemad oskavad paremini teha, seda nad teevad, mida meie teeme paremini, seda me valmistame,” seletas Kristensen.

Tagasi üles