L, 28.01.2023

Õpperajale pääseb nüüd ratastooli ja vankrigagi

Silvia Paluoja
, reporter
Õpperajale pääseb nüüd ratastooli ja vankrigagi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
“Siit on hea linde jälgida, praegu on mere ääres haigrud,” ütles RMK Kabli külastuskeskuse teabejuht Küllike Sisask ja seisatus vast valminud laudteel kohas, kuhu looduse nautlejale on jalapuhkamiseks pandud pingid.
“Siit on hea linde jälgida, praegu on mere ääres haigrud,” ütles RMK Kabli külastuskeskuse teabejuht Küllike Sisask ja seisatus vast valminud laudteel kohas, kuhu looduse nautlejale on jalapuhkamiseks pandud pingid. Foto: Urmas Luik

Jaanikuuga lõppes riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Kabli külastuskeskuse taristu rekonstrueerimine ehk lihtsamalt öeldes valmis ligemale paari kilomeetri pikkune laudtee. Õpperaja ehitas Rapla firma OÜ Reibal JRK ja töö ­tellis RMK. Pingid ja stendialused valmistas kohalik Riho Keskpaik.

“Tegime raja ilusaks, põnevaks, et ratastooli ja lapsevankriga inimene pääseks sellele keskkonnale lähemale. Õpperada on ringikujuline, vahet ei ole, kas alustada maja eest ühele või teisele poole,” tunnistas RMK Kabli külastuskeskuse teabejuht Küllike Sisask, kellel jäi pooleli arutelu kolleegidega järgmise kümne aasta külastuskorralduskava üle. “Mõtted käisid selle üle, kuidas õueala huvitavamaks muuta, et külastajal oleks jätkuvalt eri võimalusi.”

Sisaski jutu järgi käib huvilisi külastuskeskuses kenasti ja laudraja valmimise järel on märgata sellel juba lapsevankriga jalutajaid ja killustikupadja peale tehtud pinnasrada on nii tugev, et abivahendiga liikuja jõuab sedakaudu ise kaunile loodusmatkale. Külastuskeskuse ette on ehitatud invatualett, kuid paraku ei saa kaitseala laiendada parklat, mida piirab mere poole vulisev Priivitsa oja. Üle selle on telkimis- ja grillimisalale ehitatud uus kaarsild.

Märksõnad
Tagasi üles