Galerii: külapillimehed tõmbasid lõõtsad pikaks

Pärnus Nooruse majas said täna 16. korda kokku Eesti akordioni- ja lõõtsamängijad, et ühisest musitseerimisest rõõmu tunda ja publikut kaasa elama panna.

Külapillimeeste suvisele kokkutulekule „Laulame–mängime koos“ kogunes üle 60 moosekandi Narvast Haapsaluni. Pillivõlurite vanus jäi 13 ja 97 aasta vahele!

Rahvamuusikute ühismänguoskuste arendamiseks toimusid ennelõunal töötoad, kus Raido Koppel ja juba 30 aastat poolenisti pärnakas, sakslane Erhard Ohlhoff õpetasid osalejatele uusi lugusid. Ühtlasi lihvisid pillimehed pärastlõunaseks etteasteks koosmängu kvaliteeti.

Koppeli sõnutsi kulges kokkumäng plaanipäraselt ja ükski pill treeningul pooleks ei läinud.

Kokkutuleku organisaatorit, 97aastast Siberis käinud Henno Seppa ei näi aastad morjendavat, soliidses eas härra vitaalsus teeb silmad ette poole noorematelegi. Kes teab, ehk on selles oma osa muusikaarmastusel. Sepp tõdes, et sel nädalavahetusel toimus Põlvamaal teinegi lõõtsamängijate üritus, mistõttu Pärnusse jõudnud esinejaid oli pisut vähem kui varem.

"Siin on igal pillil oma ajalugu," kiitis ürituse teine eestvedaja Koppel kohale sõidutatud pilliparki. Teiste hulgast tõstis Koppel esile akordioni eriti virtuooslikult valdavat Pärnus elavat bulgaarlast Vassili Zotovitši, kelle muusikaline keel teistest tuntavalt erineb.

Pärastlõunal aga täitus õu pillihelide ja lauludega. Avaloo kandis ette eesti-saksa duo Sepp-Ohlhoff, kes andsid seejärel esinemisjärje üle ühendorkestrile. Kontserdikava koosnes rahvalikest ja isamaalistest lugudest, millele publik oskas kaasa laulda. Lõpus kõlas aga "Mu isamaa armas".

16. külapillimeeste kokkutulek Nooruse maja aias tõi kohale kirju seltskonna pillifanatte.

FOTO: Uudo Laane

Tagasi üles