Pärnu merekarud seilasid Itaalias kullavääriliselt

Joel Kukk
Copy
Ott Kikkase tiim jahil Sugar 3 pani Itaalias oma paremuse maksma.
Ott Kikkase tiim jahil Sugar 3 pani Itaalias oma paremuse maksma. Foto: Andrea Carloni

Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase meeskond võitis jahil Sugar 3 Itaalia lühirajapurjetamise lahtistel meistrivõistlustel kaheksa sõidu kokkuvõttes ORC B-grupis esikoha. Madalamad poodiumikohad kuulusid Itaalia meeskondadele: teiseks tuli Vincento Be Blassio paatkond purjekal Scugnizza ja kolmanda koha vääriliselt seilas Pollicino Bolignanni Sekiles.

Üldarvestuses suutis meie purjetajaid vaid kolme kohapunktiga edestada Claudio Terrieri Blue Sky ja kolmas oli Andrea Pietrolucci Milf III.

Valitseva maailmameistri kapten Kikkase kuldses tiimis juhtis jahti itaallane Sandro Montefusco, soote sättisid roolimehe kaasmaalased Paolo Montefusco ja Matteo Polli, saarlane Siim Ots ning pärnakad Marjaliisa Umb ja Karl Robert Trink.

“Itaalias oli iga kandi pealt korralik regatt, saime neil päevil nii tuulevaikuses tiksuda kui noore tormi näoga merel rabeleda,” rääkis Kikkas. “Itaallastel on komme anda riigi meistrimedalid vaid omadele, aga see meid ei häirinud, kuna eesmärk oli katsetada jahi eri häälestusi. Nelja viimase aastaga oleme Itaalias alati esikolme hulka mahtunud, mullu ja tänavu olime oma klassis parimad. Sel nädalavahetusel võistleme Pärnu lühirajal ja augustis läheme Rootsi Euroopa meistrivõistlustele.”

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles