K, 7.06.2023

Pärnu spordimessil saab põnevaid spordialasid proovida

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Esimest korda toimus Pärnus spordimees eelmisel sügisel.
Esimest korda toimus Pärnus spordimees eelmisel sügisel. Foto: Lilli Tölp

Sel reedel Pärnu spordihallis toimuval spordimessil tutvustavad oma tegevust kohalikud treeningklubid ning spordi- ja terviseettevõtted.

Seekordne Pärnu spordimess on jagatud kahte ossa: päeva esimeses pooles tulevad spordihalli Pärnu üldhariduskoolide 6.–7. klasside õpilased, et võtta osa noorte tegevusmessist, päeva teine pool on mõeldud kõigile spordihuvilistele.

Messipäeva esimeses pooles on õpilastel võimalus tutvuda 14 spordialaga ja osaleda näidistreeningutel.

Pärnu linnavalitsuse sporditöö peaspetsialisti Maarja Tammai sõnade kohaselt on tegevusmessile valitud mitu sellist ala, millega õpilased kehalise kasvatuse tundides kokku ei puutu: “Näiteks kiiking, õhu- ja postiakrobaatika ning agilty ehk koerasport on kindlasti laiemale ringile vähem tuntud alad. Spordimessil avaneb külastajatel tore võimalus selliseid põnevaid spordialasid proovida.”

Tegevusmessi sihtrühm – 6.–7. klasside õpilased – on Tammai ütlust mööda tavaliselt see vanuseaste, kus kehaline aktiivsus ja regulaarne treeningkoormus märgatavalt langeb.

Tammai jutu järgi on mitu põhjust, miks lapsed 12.–13.aastaselt aktiivsest treenimisest loobuvad. On noori, kes loobuvad trennis käimisest, sest ala ei köida enam nii palju. On neidki, kes proovinud mitut ala, ent ei ole oma lemmikut veel leidnud.

“Et noored ei minetaks kehalist aktiivsust, tulebki neile tutvustada mitmesuguseid spordialasid ja treeningstiile. Pärnus saab harrastada väga erinevaid alasid, mille kõigi peale võib-olla ise ei tule. Kui noor ja sport kokku viia, loome võimaluse, et laps leiab omale uue meelepärase trenni,” usub sporditöö peaspetsialist.

Tegevusmessile on tulemas ligemale 500 last kaheksast Pärnu koolist. Messil osalemiseks tuli koolidel end varem registreerida.

Messipäeva teises pooles on üritusele teretulnud sportlikku ja tervislikku elustiili hindavad pärnakad.

Siis astuvad üles erinevad klubid, toimuvad sportlikud etteasted ja treeningstiilide tutvustused. Näidistreeningutel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Peale spordiklubide osalevad messil spordi ja tervisega seotud teenuseid või tooteid pakkuvad ettevõtted. Toimuvad loosimised.

“Messi õhtune osa on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi Pärnus harrastatavate spordi- ja treeningalade vastu. Eriti oodatud on täiskasvanud, kes tahaks kuskil trennis käia või mõnd uut ala proovida. Spordi harrastamiseks ei ole kunagi liiga hilja,” ütleb Tammai.

Sportlikku messipäeva juhib Erik Naissaar.

Pärnu spordimess toimub teist korda.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles