Roolijoodik jäi ilma nii autost kui juhiloast ja läheb vangi (5)

Meelis Kalme
Copy
Roolijoodiku karistus on aasta ja nelja kuu pikkune vangistus, millest kuu ja 15 päeva tuleb šokivangistusena kohe ära kanda.
Roolijoodiku karistus on aasta ja nelja kuu pikkune vangistus, millest kuu ja 15 päeva tuleb šokivangistusena kohe ära kanda. Foto: Tairo Lutter

Pärnu maakohus kinnitas kokkuleppe, mille järgi peab sel kuul kümne päeva jooksul kaks korda purjuspäi autoroolist tabatud mees üle kuuks ajaks vangi minema ja jääb nii juhtimisõiguse kui sõidukita.

34aastase Pärnu mehe tabas politsei 1. septembril autoroolist Pärnus tanklas mõni minut enne südaööd. Mees viidi jaoskonda, kuulati üle ja alustati kriminaalmenetlust. Esmarikkumise tõttu kaalus prokurör tema saatmist raviprogrammi ja kriminaalasja lõpetamist. Ent selle nädala teisipäeval tabas politsei sama mehe autoroolis Mere tänaval, taas alkoholijoobes. „Näen, et raviprogramm on endiselt asjakohane, kuid korduv joobes juhtimine nii lühikese aja jooksul nõuab jõulisemat reaktsiooni,“ ütles prokurör Eliisa Sommer.

Üleeile kinnitas kohus mehe ja prokuratuuri vahel sõlmitud kokkuleppe, mille järgi on tema karistus aasta ja neli kuud vangistust, millest kuu ja 15 päeva tuleb kohe ära kanda. Ülejäänud karistust ei pöörata täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane aasta ja seitsme kuu pikkusel katseajal toime kuritegu, allub kriminaalhoolduse nõuetele ja osaleb raviprogrammis „Kainem ja tervem Eesti“.

Samuti tuleb mehel tasuda ligemale 900 eurot: menetluskulu, sundraha ja auto teisaldamise kulu. Ka konfiskeeris kohus tema sõiduauto Mitsubishi Space Star. Peale selle jääb ta kaheksaks kuuks juhtimisõiguseta.

„Jah, me püüame suunata võimalikult palju joobes juhte sotsiaalprogrammidesse või ravile, et nad saaksid abi ja kaoksid põhjused, miks üldse purjuspäi rooli istuti. Aga korduva rikkumise puhul tuleb arvestada reaalse vangistuse ja juhiloast ja autost ilmajäämisega,“ kinnitas prokurör.

Märksõnad

Tagasi üles