Sisukord
Uudised
Postimees

Haiglas on keemiaravi tehtud viis aastat

1 min lugemist
Viis aastat on Pärnu haigla teinud ambulatoorset keemiaravi. FOTO: Mailiis Ollino

Viis aastat tagasi oktoobris alustas Pärnu haigla pärast mitmeaastast eeltööd koostöös Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku keemiaravi keskuse ja Eesti vähiliiduga ambulatoorset keemiaravi siinses haigemajas.

Igal aastal tehakse Pärnus ligikaudu 750 keemiaravikuuri. Kohalikus haiglas võtab patsiente regulaarselt vastu kaks onkoloogi, tuues piirkonna elanikele ravi kodule lähemale. Haiglas toimub ambulatoorne keemiaravi ja tohtrid võtavad vastu tabletiravi saavaid patsiente ravi elluviimiseks või selle korrigeerimiseks.

Vajaduse korral konsulteerivad Pärnu haiglas ravil olevaid verehaiguse või kasvajakahtlusega patsiente PERHi onkoloogid ja hematoloogid, kiirendades nii haige jõudmist diagnoosini ja õige ravi alustamiseni.

Pärnu haigla ravijuhi Veiko Vahula sõnutsi on see on olnud korralduslikult üks keerukamaid, kuid patsiendisõbralikumaid koostööprojekte kahe haigla vahel.

Peale kõrgel tasemel ravikvaliteedi tagamise peab Pärnu haigla oluliseks patsiendikeskset lähenemist, olenemata haige elukohast.

Ühistöö ei piirdu arstide kord nädalas kohapeal käimisega, vaid on palju laiem, hõlmates nii piirkondlike haiglate onkoloogiliste konsiiliumide tegevust, personali väljaõpet, koostööd ravimite nõuetekohase lahustamise ning ravimijääkide ja tarvikute keskkonnale ohutu käitlemise alal, ühiseid ravimihankeid kui eri tasemel konsultatsioone patsientidele.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto