T, 28.11.2023

Inspektsioon hoiatab petturi eest

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Liikvel on petturluses kahtlustatav naine, kes töötõendit esitamata tutvustab end andmekaitse inspektsiooni inspektorina.
Liikvel on petturluses kahtlustatav naine, kes töötõendit esitamata tutvustab end andmekaitse inspektsiooni inspektorina. Foto: Andmekaitse Inspektsioon

“Ettevaatust! Liikvel võib olla pettur!” teatas oma ühismeedia lehel andmekaitse inspektsioon (AKI) ja kirjeldas sel nädalal Pärnu-Jaagupis aset leidnud juhtumit: kohaliku elaniku ukse taha ilmunud inimene tutvustas end AKI töötajana ja püüdis teada saada isikuandmeid.

AKI sai teate, et mõne päeva eest käis päevasel ajal Pärnu-Jaagupis eramu ukse taga Nadežda-nimeline kodanik, kes tutvustas end majaomanikule AKI inspektorina.

Küsija tahtis teada, kas majaomanikule teada olev isik elab selles kohas, ja kontrollis telefoninumbrit. “Inspektor” Nadežda jättis mulje, et inspektsioon soovib konkreetse eramu valdajaga kohtuda.

AKI paneb inimestele südamele, et kui kellegi kodu ukse taha ilmub kodanik, kes tutvustab end nende inspektorina, tuleb sellesse suhtuda väga kriitiliselt. 

Õigusrikkumiste lõpetamise eest isikuandmete kasutamisel seisev ja kodanike põhiseaduslikke õigusi kaitsev riigiamet rõhutab, et kui keegi esitleb end AKI inspektorina, peab ta kindlasti näitama nimelist pildi ja isikukoodiga töötõendit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles