Lapsesuu: Politseinikud on kiilakad, vuntse neil ei ole ja nad sõidavad kollase bemmiga

Pärnu politseijaoskonnal läinud nädalal isadepäeva puhul külas käinud Jänesselja lasteaia lapsed tegid tutvust kriminalistide, kiirreageerijate ja merepäästjate tööga ja uudistasid, mida teevad koerajuhid ja nende ustavad neljajalgsed kaaslased.

FOTO: Lääne prefektuur

Pärnu politseijaoskonnas isadepäeva puhul külas käinud Jänesselja lasteaia lapsed arvasid, et politsei teeb trahvi ja viib vangi, politseinikud on kiilakad, kuid ilma vuntsideta ja sõidavad ringi kollase BMWga.

Pärnu politseijaoskonnal käisid läinud nädalal isadepäeva puhul külas Jänesselja lasteaia lapsed oma isadega. Huvitavat tegevust jätkus mõneks tunniks: tutvust tehti kriminalistide, kiirreageerijate ja merepäästjate tööga. Kohal olid koerajuhid ja nende ustavad neljajalgsed kaaslasedki.

Pärast põnevat päeva uurisid lasteaiaõpetajad väikestelt kodanikelt, mida nad politsei ja politseinike kohta teavad.

Lääne prefektuur jagas oma ühismeedia kanalil mudilaste teadmisi ja kogemusi.

„Teeb trahve! Viib vangi! Nad on mind emme ja issiga kinni pidanud, aga ei olegi vanglasse viinud!” teadis rääkida nelja-aastane Kristel, kui õpetaja küsis, mida politsei nende arvates teeb.

„Kiilakad!” oli nelja-aastase Heliis-Jasmina vastus, kui õpetaja küsis, millised politseinikud välja näevad. „Vuntse neil igatahes ei ole,” teadis lisada nelja-aastane Jarko.

Rääkides vanusest arvas Heliis, et politseinikud võiksid olla nelja-aastasedki. Heliisile aga oponeeris Jarko, kelle hinnangul peavad politseinikud olema vähemalt kuuesed.

„Politseinike majas,” kuulutas neljane Meliani, kui õpetaja küsis, kus politseinikud elavad.

Vesteldes politsei telefoninumbrist, läks asi aga pisut segasemaks, sest Jarko sõnutsi saab politseiga ühendust numbril 1122, neljase Kendra arvates tuleb helistada 22 ja Heliis-Jasmina väitel hoopis 12200.

„Kollase bemmiga!” teatas neljane Remor, kui õpetaja küsis, mis autoga politseinikud sõidavad. Õigluse huvides olgu märgitud, et Remor muutis hiljem vastust ja märkis, et tegu on siiski politseiautoga.

Tagasi üles