Sindi sotsiaalmaja elanikud kolivad ajutiselt moodulelamusse

Sindis asuv 124 korteriga ühiselamu läheb järgmisel aastal lammutamisele ja selle asemele rajatakse 40 korteriga sotsiaalmaja. Ehituse ajaks paigutatakse elanikud aga vallale kuuluvatesse eluruumidesse ja moodulmajja. 

FOTO: Miliis Ollino

Kuna Sindis Pärnu maantee 27a asuv sotsiaalmaja läheb lammutamisele ja selle asemele ehitatakse 40 korteriga sotsiaalelamu, peab vald ehituse ajaks elanikud paigutama asenduspinnale. Praeguseks ongi lahendus leitud. 

“Enamiku inimesi saame paigutada vallale kuuluvatesse eluruumidesse, aga paraku ei piisa ruumi kõigile,” tõdes Tori abivallavanem Priit Ruut. Ta täpsustas, et asenduspind ehitusperioodiks ja koht uues ühiselamus leitakse vaid neile sotsiaalabi vajavatele inimestele, kellel on selleks õigustatud vajadus. “Tegeleme nendega personaalselt,” ütles ta. 

Tori vallavanema Lauri Luuri väitel kaalus vald mitut varianti, kuhu elanikud uue elamu valmimiseni majutada. “Üks võimalusi olnuks viia inimesed lähipiirkondadesse – Torisse, Aresse või Saugasse, aga oleme seisukohal, et asukoht peab jääma harjumuspäraselt Sinti,” selgitas Luur ja lisas, et moodulmaja on selleks soodsaim ja sobivaim lahendus.

Nüüd ongi vald soetanud moodulmaja, mida hoiustatakse suvel lammutatud kutsekooli territooriumil, kuhu see plaanitakse ka püsti panna, sest seal saab ajutise pinna ühendada vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivõrku. 

“Moodulmaja jõudis kohale sel nädalal, sest tekkis ootamatult võimalus oksjoni käigus soetada ajutine hoone palju soodsamalt kui samasugune maja rendile võtta,” selgitas Luur. “Moodulmaja sobib meile ka seepärast, et seda on kerge paigaldada ja lihtne teisaldada.”

Vallavanema sõnutsi on ajutises majas kohti umbes kümnele inimesele. Sinna tuleb ööpäevane valve ja ümber hoone paigaldatakse aed. 

Pärnu mnt 27a sotsiaalmaja elanike üürilepingud kehtivad aasta lõpuni. Seejärel läheb hoone lammutamisele ja elanikud kolivad asenduspinnale. Uus elamu peaks valmima 2021. aastal. 

Tagasi üles