Kodumaine käsitöösiider vallutab peale Eesti välisturgugi

Pommeljee Kaire Jakobson korraldas Café Grandis käsitöösiidrite Pärnu vooru, taamal Peterburi tootjate esindaja Valeri ­Voronin.

FOTO: Urmas Luik

Pärnumaal on kaks arvestatavat käsitöösiidri tootjat – Jaanihanso siidrivabrik ja Tori siidri- ja veinitalu – ning pisitasa arendab joogitootmist Mäeotsa talu. Seega jääb kodumaakonda kuuendik riigis selles valdkonnas tegutsejatest, kes tootearendu­sega on teinud aastatepikkuse märkimisväärse töö ja jõudnud välisturule. Jaanihanso näiteks avas sel sügisel ukse Jaapanisse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Pealinnas on avatud Balti­kumi esimene siidrimaja, mille perenaine Kaire Jakobson on Skandinaavias teine ja Baltikumis ­ainus sertifitseeritud pommeljee ehk siidrite sommeljee. Hiljuti käis ta Pärnus ja korraldas Café Grandis parima siidri konkursi Pärnu vooru. Selgitamaks Eesti maitsvaimat siidrit, toimus selline voor Tallinnas ja Tartu oma seisab veel ees. Vabatahtlikud hindajad andsid punktid neljas grupis siidritele: kuivad, poolkuivad-poolmagusad, traditsiooni­lisel meetodil siidrid ja maitsesiidrid.

Tagasi üles