E, 30.01.2023

Kinkidest loobunud ettevõte rõõmustas suurperesid ja noori vanemaid jõulupeoga

Pärnu Postimees
Kinkidest loobunud ettevõte rõõmustas suurperesid ja noori vanemaid jõulupeoga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heategevuslikul jõulupeol jagas kinke ehtne jõulumees.
Heategevuslikul jõulupeol jagas kinke ehtne jõulumees. Foto: Baltic Restaurants Estonia

Reedel lustisid Pärnu ühisgümnaasiumis heategevuslikul jõulupeol kohalikud noorte vanematega väikelapsed ja piirkonna suurpered. Daily kaubamärgi all toitlustusteenust pakkuva Baltic Restaurants Estonia (BRE) töötajate korraldatud jõulupeol toimusid töötoad ja jagati kingitusi.

Kuus aastat tagasi otsustasid BRE töötajad enda pühadepakkidest loobuda. “Kuna jõuludest on saanud liigtarbimisele suunatud pühad, otsustasime ettevõttes firmakinkide tegemisest loobuda. Tavaliselt kingitustele kulunud raha suuname hoopis heategevusse, et tuua jõulurõõmu Eesti eri paikades neile, kellel selleks võimalusi napib. Sel aastal ühendasime Pärnus jõud mittetulundusühinguga Noore Vanema Perekeskus,” rääkis BRE müügi- ja turundusjuht Tiiu Endrikson.

Noore vanema perekeskuse esindaja Malle Ellami sõnutsi on nende organisatsioonist kujunenud noori lapsevanemaid toetav ühing, kus käiakse koos nii rõõme kui ka muresid jagamas ja muidugi õppimas.

“Meie juurde leiavad eri põhjustel tee eri taustaga vanemad. Kooskäimine on meile siia justkui omaette ühtehoidva perekonna tekitanud ja Daily töötajate armas ettevõtmine aitas traditsioonilist jõuluhõngu pisut meie suure pereni tuua,” rõõmustas Ellam.

Peale rikkalikult kaetud traditsioonilise pühadelaua ja kingituste jagamise korraldasid BRE töötajad lastele jõulukinkide valmistamise töötoad, kus lapsed meisterdasid kaarte, mesilasvahast küünlaid, piparkooke ja pärgi ning kaunistasid küünlapurke.

“Kuna jõulud on imede, soovide täitumise ja andmise aeg, võiksid kõik inimesed võtta hetke ja mõelda neile, kelle soovid eri põhjustel ei täitu või kes traditsioonilist jõulutralli nautida ei saa. Võib-olla leidub võimalus nende inimeste soovide täitumisele kaasa aidata,” kutsus Ellam üles head tegema.

BRE ärgitab kõiki ettevõtteid ja eraisikuid pühade ajal vähem tarbima ja selle asemel tooma jõulurõõmu abivajajatele, kelleni jõudmiseks soovitab ettevõte ühendust võtta omavalitsuse sotsiaaltöötaja või lastekaitsespetsialistiga.

Peolised said suu magusaks teha isuäratava tordiga.
Peolised said suu magusaks teha isuäratava tordiga. Foto: Baltic Restaurants Estonia
Märksõnad
Tagasi üles