N, 28.09.2023

Galerii: südalinna jõulupuud ehivad koduotsingul loomad 

Facebook
Comments

Pärnu Keskuse juures seisab iselaadi jõulukuusk, mida kaunistavad varjupaika jõudnud neljajalgsete fotod. Eesti veterinaar­meditsiini üliõpilaste seltsi ettevõtmine toimub neljandat korda ja juhib inimeste tähelepanu koduta loomadele üheksas Eesti linnas.

Puu paikneb Pärnu Keskuse ja parkimismaja vahel bistroo akna all. Sellel on Pärnu loomade varjupaigas kodu otsivate loomade pildid koos nime ja iseloomustusega, peale selle mõni Haapsalu varjupaiga kasski. 

“Kuuske ehivad pildid nendest loomadest, kes detsembri alguses olid valmis koju minema,” selgitas esimese aasta veterinaarmeditsiini tudeng, pärnakas Karl Tulmin, kes siinse jõulupuu püstitamist koordineeris. “See on vaid osa kõikidest varjupaiga loomadest.” 

Projekti peaeesmärk on varjupaigaloomi tutvustada ja varjupaiku nähtavamaks teha. Tulevane loomaarst juhtis tähelepanu, et kõige olulisem on inimestel mõista looma võtmisega kaasnevat suurt vastutust, lisades, et otsus peab olema läbi mõeldud.

Jõulupuu kõrgub veel Tartus, Tallinnas, Viljandis, Valgas, Haapsalus, Kuressaares, Rakveres ja Võrus.

Varjupaikades ootab kodu 75 koera ja 623 kassi.

“Loodame, et inimesed märkavad loomi, kes kõik väärivad armastavat ja hoolivat päriskodu,” ütles Tulmin.

Kodutute loomade jõulupuu peaeesmärk on varjupaigaasukaid tutvustada ja varjupaiku nähtavamaks teha.
Kodutute loomade jõulupuu peaeesmärk on varjupaigaasukaid tutvustada ja varjupaiku nähtavamaks teha. Foto: Mailiis Ollino
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles