Sisukord
Uudised
Postimees

Goalco sulgeb Läti piiri äärse alkoholipoe

1 min lugemist
Läti piiri äärne alkoholipood Goalco sulgeb madala kasumimarginaali tõttu täna oma Ainaži kaupluse ja kujundab selle ümber ehitusmaterjalide äriks. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Läti piiri äärne alkoholipood Goalco sulgeb madala kasumimarginaali tõttu täna oma Ainaži kaupluse ja kujundab selle ümber ehitusmaterjalide äriks.

Co Alco SIA juhatuse liige Veljo Madiberg ütles pressiteate vahendusel, et aktsiisilangetus ja Läti plaanitav aktsiisitõus muudab alkoholikaupluse pidamise piiril vähetulusaks ja ettevõte näeb samal pinnal suuremat potentsiaali ehitusmaterjalide poena.

Madibergi sõnutsi jõudis mullune aktsiisilangetus Eesti jaekettide hindadesse umbes pooles ulatuses, teine pool langusest ei kajastunud toodete lõpphinnas ja läks jaekettide kõrgema marginaali kaudu nende kasumireale.

Alkoholimüüja hinnangul muutis aktsiisilangetus aga avalikkuse suhtumist ja kuigi kahe riigi hinnavahe väga palju ei muutunud, jäi inimestele arvamus, et alkohoolsete jookide hinnad Eestis ja Lätis on võrdsustunud.

Madibergi ütlust mööda on Eesti riik teinud hea turunduse, meelitades inimesed piirikaubandusest eemale, kuigi hinnad pole meie poodides langenud.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto