Pärnu linnavolikogu võttis vastu Pärnu linna kui asustusüksuse üldplaneeringu aastast 2025 ja kohustas linnavalitsust korraldama selle avaliku väljapaneku.
Volikogu saatis avalikustamisele Pärnu uue üldplaneeringu
Kehtiv üldplaneering pärineb aastast 2001. Arutlusel üldplaneering soovitakse kehtestada üksnes Pärnu linna kui asustusüksuse kohta, Pärnu linna kui omavalitsusüksuse (linn koos osavaldadega) üldplaneeringut alles tehakse.
Uus üldplaneeringu rõhuasetus on kesklinnal, mille arengu põhieesmärk on linnakeskuse positsioon taastada atraktiivse ärielu- ja investeerimiskohana.
Üldplaneeringuga nähakse ette senisest paindlikumat maakasutuse kavandamist, kus peale territooriumi valdava kasutusotstarbe on määratud piirkonda sobivad lisaotstarbed. Näiteks elupiirkonda teenindava toitlustusasutuse kavandamine. Kesklinn on kavandatud segahoonestusega alaks, mis võimaldab linnakeskust planeerida funktsionaalselt mitmekesise ja elavana ning soodustada säästlikke liikumisviise.
Paindliku maakasutuse ja tervikliku keskkonna arendamiseks on määratud arengualad, kus senise tegevuse lõppedes on ette nähtud põhimõtted alale uue kasutusotstarbe leidmiseks. Näiteks jõeäärsete tootmisalade ümberkavandamine elamualadeks.
Suuremat tähelepanu pööratakse avaliku linnaruumi arendamisele ja head elukeskkonda tagavate tingimuste seadmisele, nagu näiteks jalakäijate kasutusmugavusest lähtumisele ja kvaliteetsete haljasalade kavandamisele.
Üldplaneeringu avalik väljapanek toimub 2. märtsist 3. aprillini. Siis saab linnavalitsuse kodulehel, Pärnu keskraamatukogu perioodikasaalis ja linnavalitsuse esimese korruse planeeringusaalis üldplaneeringu projektiga tutvuda ja ettepanekuid teha. Aprillis kujundab linnavalitsus eedete suhtes seisukoha ja 14. mai toimub keskraamatukogus üldplaneeringu avalik arutelu, kuid siis enam ei saa ettepanekuid esitada, neid peab tegema avaliku väljapaneku ajal.
Pärast avalikustamist saadetakse üldplaneering uuesti volikokku, kes muudatusettepanekuid arutab ja üldplaneeringu kehtestab.