Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kõmsi rahvamaja lava katab eriline lakk

3 min lugemist
“Siin on peal kahekomponentne teatrilavade lakk,” näitab Kõmsi rahvamaja juhataja Lea Mäeorg lava äsja uuendatud põrandat. FOTO: Urmas Luik

Paarisaja elanikuga Kõmsi külal on topelt vedanud, sest nende kasutuses on arhitekt Arvi Aasmaa eriprojekti järgi ehitatud rahvamaja. Samuti on halduspiiride muutmise järel taas publikuga täidetud 100kohaline rõdu, mille kasutamist pärssis Hanila vallaametnikega sama katu­se all asumine. Sidus ju nõukogude ajas omapärase stiiliga arhitekt 1987. aastal valminud rahvamaja sujuvalt tunduvalt varem majandile ehitatud söökla ja kontoriga. Hiljem poogiti kultuurikolde külge kauplus, mis nüüd kuulub Coopi ketti.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kõmsi rahvamaja juhataja Lea Mäeorg ütleb, et saali 100 kohaga rõdule pääses publik uuesti pärast seda, kui Hanila vald ühines Läänerannaks ja vallavalit­suse töötajad jätsid teise korruse ruumid tühjaks. Selle ajani oli oht, et vallamaja signalisatsioon lülitub sisse, kui kultuurinaut­lejad ihkasid põrandapinnast ­kõrgemat vaadet. Kohapeale on jäänud valla teeninduskeskus ja kunagise volikogu saali esimesel korrusel sisustasid noored tegevustoana, kus nad veedavad sisukalt aega.

“Eestis on meie rahvamaja ainu­laadne ja maapiirkonnas nii suure saaliga maja vist väga tihti ei olegi, aga õnneks sattus selle ehitamine perioodi, kui veel ehitati kultuuriasutusi keskustesse,” räägib Mäeorg, kellel Kõmsi rahvamajas läheb 18. tööaasta, mis algas eriliselt.

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto