R, 27.05.2022

Kõmsi rahvamaja lava katab eriline lakk

Silvia Paluoja
, reporter
Kõmsi rahvamaja lava katab eriline lakk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
“Siin on peal kahekomponentne teatrilavade lakk,” näitab Kõmsi rahvamaja juhataja Lea Mäeorg lava äsja uuendatud põrandat.
“Siin on peal kahekomponentne teatrilavade lakk,” näitab Kõmsi rahvamaja juhataja Lea Mäeorg lava äsja uuendatud põrandat. Foto: Urmas Luik

Paarisaja elanikuga Kõmsi külal on topelt vedanud, sest nende kasutuses on arhitekt Arvi Aasmaa eriprojekti järgi ehitatud rahvamaja. Samuti on halduspiiride muutmise järel taas publikuga täidetud 100kohaline rõdu, mille kasutamist pärssis Hanila vallaametnikega sama katu­se all asumine. Sidus ju nõukogude ajas omapärase stiiliga arhitekt 1987. aastal valminud rahvamaja sujuvalt tunduvalt varem majandile ehitatud söökla ja kontoriga. Hiljem poogiti kultuurikolde külge kauplus, mis nüüd kuulub Coopi ketti.

Kõmsi rahvamaja juhataja Lea Mäeorg ütleb, et saali 100 kohaga rõdule pääses publik uuesti pärast seda, kui Hanila vald ühines Läänerannaks ja vallavalit­suse töötajad jätsid teise korruse ruumid tühjaks. Selle ajani oli oht, et vallamaja signalisatsioon lülitub sisse, kui kultuurinaut­lejad ihkasid põrandapinnast ­kõrgemat vaadet. Kohapeale on jäänud valla teeninduskeskus ja kunagise volikogu saali esimesel korrusel sisustasid noored tegevustoana, kus nad veedavad sisukalt aega.

“Eestis on meie rahvamaja ainu­laadne ja maapiirkonnas nii suure saaliga maja vist väga tihti ei olegi, aga õnneks sattus selle ehitamine perioodi, kui veel ehitati kultuuriasutusi keskustesse,” räägib Mäeorg, kellel Kõmsi rahvamajas läheb 18. tööaasta, mis algas eriliselt.

Märksõnad
Tagasi üles