Kolm meest läheb kohtu alla suure koguse narkootikumide käitlemises

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Politsei konfiskeeris kurjategijatelt üle kuue kilo kanepit. Pildil kanepitaim.
Politsei konfiskeeris kurjategijatelt üle kuue kilo kanepit. Pildil kanepitaim. Foto: Urmas Luik

Prokuratuur saatis kohtusse süüdistuse, milles heidab kahele eestlasele ja ühele lätlasele ette suure koguse kanepi Eestisse vedamist.

Kahe eestlase juurest leiti mullu septembris üle kuue kilo kanepit, mis ületab suure koguse pea tuhat korda. „Läbiotsimisel äravõetud narkootikumi turuväärtus tänaval oleks umbes 120 000 eurot ja sellest jätkunuks narkojoobe tekitamiseks ligemale 10 000 inimesele,“ ütles Lääne prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Tarmo Värat.

Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe tuletas meelde, et Europoli hinnangul on narkokaubandus endiselt organiseeritud kurjategijate peamine sissetulekuallikas, seega on äravõetud narkokogus tähtis mitmes mõttes. „Prokuratuuri ja politsei üks rõhuasetusi on just suurte koguste narkootikumide Eesti riiki toimetajate tabamisel, et halvata nende tegevust ja võtta ära võimalus rahva tervise arvelt rikastuda,“ ütles prokurör.

Prokuratuuri taotlusel võeti 42aastane Guido ja 53aastane Kristo-Rainar pärast läbiotsimist vahi alla, oktoobri alguses vahistati samuti grupiga seotud Läti kodanik. Eestlased on vahi all siiani, kuid 43aastane Juris vabastati jaanuari lõpus.

Värati jutu järgi alustas politsei konkreetse juhtumiga tööd 2017. aastal, kui luubi alla võeti narkootiliste ainete toomine Haapsallu. „Kriminaalmenetluse käigus selgitati välja eri võrgustikud, kuid uurijatele oli üllatav leid grupp, kes tõi narkootilisi aineid salakaubana Eestisse. Kui üldjuhul tuuakse Lääne-Eestisse narkootikume Tallinnast, siis see rühm toimetas aineid läbi Läti arvatavasti Lõuna-Euroopast,“ rääkis Värat.

Kõiki eelnimetatud kohtualuseid süüdistatakse narkootilise aine suures koguses käitlemises grupina. Sellise kuriteo eest saab mõista kolm kuni 15 aastat vangistust. Süüdistus on kohtusse saadetud üldmenetluses, istungi algusaeg pannakse paika eelistungil, 20. veebruaril.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles