Sisukord
Uudised
Paberleht

Galerii: sarikapidu Koidula muuseumi aias, suve hakul avatakse vabaõhulava

2 min lugemist
Pärnu Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink ronis eile mäluasutuse aeda kerkiva vabaõhulava katusele, et sealt pidulikult pärg maha tõsta. FOTO: Urmas Luik

Pärnu Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink, peas kiiver ja näpus saag, astus redelile ja ronis mäluasutuse aeda kerkiva vabaõhulava katusele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohalolijad hoidsid seepeale hinge kinni. “Elmar, sa ju vana malevahai! Küll oskad!” naljatas AS Pärnu REVi juhatuse liige Indrek Pappa.

Nimelt peeti tänasel sügise nägu päeval Lydia Koidula memoriaalmuuseumis sarikapidu, tähistamaks kauaoodatud projekti arengut. Aasta alguseks renoveeriti muuseumihoone, kus on pooleli püsiekspositsiooni uuendamine. Praegu tegutsevad ehitusmehed maja taga, kus võtab ilmet uhke lava.

Teoks saab Tringi ja kaasmõtlejate soov luua kohalikele laulu- ja tantsukollektiividele ja seltsidele esinemispaik, andes nii ajaloolisele paigale rohkem kasutusviise. “Loodan, et aeda kasutatakse tulevikus kontsertide, teatri, performance’ite ja näituste tarvis,” avaldas Trink. “Lava annab kogu kompleksile uue hingamise. Ja ka Ülejõele. Loodetavasti leiavad siinsed inimesed selle paiga üles ja tunnevad uhkust.”

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto