Sisukord
Uudised
Postimees

Tammiste hooldekodus võeti ette laustestimine, asutus keelas klientidel alalt lahkuda

3 min lugemist
Töötajaid, kellel täna on vaba päev, testiti Tammiste hooldekodu õuel. FOTO: Erakogu

Tammiste hooldekodus võib nagu kõigis ülejäänud hoolekandeasutustes olla tegutsemisaja ärevaim aeg. Asutuse juhataja Riido Villup on töötanud juba paar nädalat puhkepäevadeta, et lausa tund-tunnilt muutuvate asjaoludega sammu pidada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellele, et valmis tuleb olla halvimaks, vihjab kriitiline olukord kahes Saaremaa hooldekodus, kus COVID-19, mis on iseäranis ohtlik just eakatele, on diagnoositud paljudel klientidel. Ohtu suurendab tõik, et enamikul neist polnud diagnoosi saades veel haiguse sümptomeid.

Uude koroonaviirusesse haigestunuid oli tänalõunase seisuga neljas Eesti hooldekodus.

Eile õhtul sai Villup Pärnu linnavalitsuselt loa piirata eriolukorra vältel hooldekodus halvima ennetamiseks vaat et suurimat inimõigust: liikumisvabadust.

“Me ei soovi, et nad teenuselt ära läheksid,” toonitas Villup. “Meie eesmärk on, et inimesed mõistaksid olukorra tõsidust, ja soovime, et kui nad ei mõtle sellele, et nad panevad ennast ohtu, mõtleksid nad sellele, et nad ohustavad oma käitumisega teisi.”

Juba testitakse kliente ja töötajaid nendeski hoolekandeasutustes, kus haigust pole veel tuvastatud. Eile õhtul helistati Villupile terviseametist ja pakuti kõikide klientide ja töötajate proovivõtmist. Juba täna pärastlõunal olid Qvalitase töötajad päral.

31.03.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto