Sisukord
Uudised
Postimees

Lagunev majandusmets tekitab augu riigieelarvesse

4 min lugemist
Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun tõi välja, et kui erametsaomanik liitub metsaühistuga, on puidu müügihind kõrgem kui üksik­üritajana tegutsedes. FOTO: Eero Vabamägi

Pärnumaa metsamaa pindala küünib umbes 270 000 hekta­rini ehk metsaga on kaetud 49,8 protsenti maakonnast, millest umbes pool kuulub riigile ja pool eraomanikele. Siinsed erametsaomanikud on metsahoolduses riigis ühed tegusamad, kuid arenguruumi jagub.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aastaraamatu “Mets 2018” andmetel kuulub korraldatud ehk hooldatud ja inspekteeritud Pärnumaa metsadest riigile umbes 141 000 hektarit. Erakätes ehk juriidiliste isikute metsaomandis on veidi üle 41 000 ja füüsilistele isikutele kuulub natuke üle 47 000 hektari. Eeldatavasti on ülejäänud umbes 42 000 hektaritki korraldamata metsa just eramets.

SA Erametsakeskuse juha­tuse liige Jaanus Aun märkis, et era­metsaomanikel tasuks teha parema majandamise nimel koostööd. Ühe probleemina tõi ta välja selle, et majandusmetsaga ei tegelda nii palju, kui võiks, ja küps mets lastakse raisku, mis omakorda tekitab kahju majandusele.

04.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto