Politsei pidas kinni naist kägistanud mehe ja vaigistas lärmakaid peolisi

Politseipatrullid käisid lärmakaid peolisi rahustamas.

FOTO: Mailiis Ollino

Möödunud ööpäev oli politseile töine, ent korrakaitsjate sekkumist nõudvaid raskeid vahejuhtumeid ei esinenud. Pärnumaalgi möödus jaaniöö politseile suuremate intsidentideta. 

Täna öösel läks Pärnumaal mees kallale elukaaslasele, kägistas ja tõukas teda. Kahetsusväärselt olid samas korteris kaks last, kes joobes mehe vägivallatsemist pealt nägid ja kuulsid.

Kiirabibrigaad vaatas perevägivallas kannatada saanud naise kohapeal üle ja andis talle esmaabi. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

“Politseitöös on näha, et vägivald koduseinte vahel suurenebki pühade ajal, mis sageli veedetakse koos alkoholiga. Õnneks on kasvanud ohvrite endi ja kõrvaliste inimeste teadlikkus, et abi on olemas ja seda on vaja küsida, sest muul juhul võivad vägivalla tagajärjed üksnes tõsisemaks muutuda,” märkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Kerly Virk.

Politseitöös on näha, et vägivald koduseinte vahel suurenebki pühade ajal, mis sageli veedetakse koos alkoholiga.

Kerly Virk

Pärnumaal andsid tänavu jaanidel tooni öörahu rikkumise juhtumid. “Mitu inimest helistas ajavahemikul 22–1 ja kurtis, et vali muusika või jutuvada ei lase magada,” lausus Virk ja lisas, et politseinikud käisid igaks juhuks olukorda siin-seal kohapeal kontrollimas, et naabrid püüaksid üksteisega arvestada. “Tegelikult on jaaniöö see päev aastas, kui öörahu nõue ei kehti. Õnneks olid pidulised igati koostöövalmid ja kui kuulsid politseilt, et naabrid tahaks sõba silmale, võtsid vaiksemaks,” kiitis Virk.

PPA operatiivjuht Tago Trei sõnas, et möödunud ööpäev sarnanes mõne mööndusega tavapärase nädalavahetusega. “Suurem osa väljakutsetest olid seotud joobes inimestega, kes püüdsid koduste või teistega tekkinud konflikte vägivallaga lahendada,” tõdes ta.

Mitu inimest helistas ajavahemikul 22–1 ja kurtis, et vali muusika või jutuvada ei lase magada.

Kerly Virk

Trei teatel on Eestis jaanipäeval tabatud joobes juhtide arv tavaliselt küündinud kohati 100ni või üle sellegi. “Kuna suurem osa neist on tabatud suuematelt avalikelt jaanituledelt, mida tänavu ei toimunud, on langus osaliselt sellega selgitatav,” märkis politsei operatiivjuht. Liikluses ei kaotanud möödunud ööpäeval keegi elu. Küll juhtus päeva vältel riigis tervikuna kümme õnnetust, milles sai viga tosin inimest. Peaasjalikult sattusid avariidesse jalgratturid kas tähelepanematuse või joobe tõttu.

“Hea meel on näha, et enamik inimesi sai jaane rahulikult oma lähedastega tähistada ja jäi terveks. Politseile ei ole aga jaanipühade aegne töö veel lõppenud,” avaldas Trei. “Praegu jätkame Eesti eri paigus politseioperatsioone, et rahustada liiklust ja kontrollida sõidukijuhtide kainust. Samuti on teada, et mõni jaanipidu käib praegugi edasi, seda arvesse võttes oleme oma töö vastavalt planeerinud.”

Tagasi üles