K, 27.09.2023

Leiutiste eest jagatakse õpilaste vahel üle 25 000 euro

Kati Saagim
Facebook
Comments
Taas oodatakse noori võtma osa õpilasleiutajate konkursist.
Taas oodatakse noori võtma osa õpilasleiutajate konkursist. Foto: Marko Saarm

Taas kord oodatakse noori võtma osa Eesti teadusagentuuri korraldatavast õpilasleiutajate konkursist, kus tuleb leida mõnele igapäevaelu probleemile nutikas lahendus.

Teadusagentuuri kommunikatsiooniosakonna juhataja Annely Alliku sõnul on igal aastal võistlustules sadu töid, mille seas väga lennukaid, kuid samal ajal praktilisi ideid.

Allik märkis, et töö juhendaja ei pea olema õpetaja. “Innustame kõiki lapsevanemaid ja pereliikmeid kaasa mõtlema,” ütles ta.

Osakonna juhataja ütlust mööda on ette tulnud juhuseid, kus ühel aastal edukalt osalenud noor on järgmisel aastal juhendajana toeks oma sõpradele.

Konkursi auhinnafond on 25 950 eurot. Preemiaid ja auhindu jagatakse iga kooliastme õpilasele, aga juhendajatele ja parimale koolilegi.

Vanema earühma tööde hulgast valitakse Eesti esindaja maailma suurimal õpilaste teadus- ja inseneeriakonkursil ISEF, mis toimub Ameerika Ühendriikides.

Töid oodatakse 15. oktoobriks. Konkursi tulemused avalikustatakse ja tublimaid premeeritakse detsembris.

Haridus- ja teadusministeeriumi rahastatava riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust, tõsta õpilaste aktiivsust selles valdkonnas ja avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele, nende juhendajatele ja koolidele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles