L, 3.06.2023

Politseinikud aitasid Pärnus ula peale pääsenud lehmi ohjeldada

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Korravalvurite töös tuleb ette ootamatuid olukordi: pühapäeval olid Pärnu politseinikud abiks aedikust välja pääsenud linnalehmade ohjamisel.
Korravalvurite töös tuleb ette ootamatuid olukordi: pühapäeval olid Pärnu politseinikud abiks aedikust välja pääsenud linnalehmade ohjamisel. Foto: Kari Blom

Pühapäeval Pärnus patrullinud politseinikud saavad nädala viimast päeva ilmselt veel pikka aega eriliselt meenutada, sest loomade karjatamist ei tule selles töös just tihti ette.

Aga Pärnu rannaniitu tühjaks nosivate pudulojuste kantseldamisega seadusesilmadel pühapäeval just tegelda tuli: ligemale 40pealisest Tervise Paradiisi taha karjamaale toodud karjast oli kümmekond vissit piirdeaiast välja pääsenud ja appi palutud politseinikud kandsid hoolt, et rohkem sarvekandjaid sealt uitama ei läheks.

Pärnu jaoskonna patrullitalituse juhi Henry Murumaa sõnutsi sai politsei pühapäeval teate, et linnalehmad on väljaspool aedikut, sest neid piirav elektrikarjus oli läinud katki.

“Meie patrull takistas politseibussiga lehmade teed, et hoida neid võimalikult enda territooriumi lähedal, kuniks saabub kohale loomade omanik. Politsei viibis kohapeal umbes 30 minutit, siis saabus lehmade omanik,“ seletas Murumaa.

Pärnu rannaniitudel mägiveiseid karjatava Võrumaa taluniku Silver Visnapuu sõnade kohaselt tuli esiti info, et üks loom on aiast välja pääsenud, kuid siis olevat politseinikud kuulnud võsast ragistamist ja selgus, et ula peale läinud linnalehmade arv on hoopis suurem.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles