Pärnu Päikese kooli uue õppehoone ehitus jõudis sinnamaale, et täna pärastlõunal asetasid linnapea Romek Kosenkranius, kooli direktor Marju Trumsi ja muud asjaomased kärjekujulisele koolimajale nurgakivi.
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles nurgakivi asetamisel, et tal on uue maja üle väga hea meel, sest see kool pakub mitmes keeles haridust nendele lastele, kellel ei ole võimalik tavakoolis käia. “See on ainulaadne asutus kogu Pärnu maakonnas ja pakub teenust terve maakonna lastele,” ütles Kosenkranius. Lisades, et hoone tuleb samuti eriline, sest on kärjekujuline ja sümboliseerib töökaid mesilasi, kes siin toimetavad.
Järgmisel aastal täitub koolil 20 tegevusaastat. Mis saab olla veel väärtuslikum kingitus kui uus koolihoone?
Marju Trumsi, Pärnu Päikese kooli direktor
Päikese kooli direktor Marju Trumsi avaldas samuti suurt rõõmu. “Järgmisel aastal täitub koolil 20 tegevusaastat. Mis saab olla veel väärtuslikum kingituseks kui uus koolihoone?” lausus ta.
Rõugu 8a rajatav Päikese kool on põhikool, kus õppetöö toimub lihtsustatud riikliku õppekava alusel toimetuleku- või hooldusõppes. Koolis õpivad lapsed, kellel üldjuhul on peale hariduslike meditsiinilised erivajadused ja kellele tavakool ei suuda puudest tulenevalt õpet pakkuda.
Pärnu linnas ja maakonnas on Päikese kool ainuke eesti- ja venekeelne toimetuleku- ja hooldusõpet pakkuv haridusasutus.
Tänavu kevadeni tegutses Päikese kool aga nõukogudeaegses lasteaiamajas, mille seisukord ja ruumilahendus ei vastanud koolipere vajadustele.
Põneva arhitektuuriga maja tähendab Trumsi ütlust mööda palju enamat kui üksnes õppehoonet. See on kompetentsikeskus, mis täidab Päikese kooli põhieesmärgi: loob toimetuleku- ja hooldusõppekava õpilastele sobivad võimalused haridust omandada ja neile toetavaid teenuseid pakkuda.
/nginx/o/2021/09/20/14082639t1hd1a5.jpg)
72,5 meetrit pikk ja 33,2 meetrit lai koolimaja on ühekorruseline ja mõeldud 50 õpilasele. Hoone luuakse kärjekujulistest moodulitest, mille kesksed osad on kõrgemad. Klassiruumide sissepääsud on kavandatud nii, et kahe klassi peale oleks üks uks, peauksest sisenedes avanevad saal ja söögisaal, mida annab omavahel ühendada.
Koolimajja tulevad omaette klass individuaaltööks, käsitööklass, muusikaklass, muusikateraapia ruum, meelte- ehk tunnetustuba, rahuruum ja multifunktsionaalne ruum, mida saab kasutada aula ja võimlana. Õppetöö, toitlustuse, kooli raamatukogu, arhiivi ja personaliga seotud ruumide kõrval on majas veel füsioterapeudi ruum, mullivann ja vibroakustilise voodiga ruum.
/nginx/o/2021/09/20/14082638t1h7086.jpg)
Majja paigaldatakse soojustagastusega, muutuva õhuvooluhulgaga ventilatsioonisüsteem, mille juhtimine toimub CO2 ja temperatuuriandurite alusel. Hoonesse tuleb kaugküte, taastuvenergiat toodetakse päikesepaneelidega.
Hoone arhitektid on Jane Teresk ja Alice Philips, ehitab osaühing Optimus Ehitus.
Pärnu linn sai Päikese koolile uue õppehoone ehitamise tarvis 3 794 407 eurot toetust hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud põhikoolide võrgu korrastamise investeeringutest, mida rahastab Euroopa regionaalarengu fond.
Maja peab olema üle antud järgmise aasta 25. juuliks, järgneb hoone sisustamine, et kool saaks 1. septembrist õppetööd alustada uutes ruumides. Ehituse ajal tegutseb Päikese kool Metsa tänaval kunagises Kellukese lasteaia majas.