N, 8.06.2023

GALERII ⟩ Endlas kõlistati pokaale ja tähistati teatri juubelit

Facebook Twitter
Comments
Endlas kõlistati pokaale ja tähistati teatri juubelit.
Endlas kõlistati pokaale ja tähistati teatri juubelit. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Endla teater tähistas eile õhtul kutselise teatrina tegutsemise 110 aasta juubelit suurejoonelise esietenduse ja õnnitluste vahetamisega suure saali laval, pokaalide kõlistamise ja tordisöömisega sammassaalis ja tantsuõhtuga Küünis ansambli Lexsoul Dancemachine saatel.

Õnnitlussõnad andsid pärast esietendust suurel laval üheskoos üle ülejäänud Eesti suuremate teatrite juhid, kultuuriministeerium,  teatriliit ning Eesti lavastajate ja dramaturgide liit, mille esimees Jaanus Rohumaa kinkis Endla loomingulisele juhile Ingomar Vihmarile raske sületäie õhku ehk häid ideid.

Endla teatrijuht Roland Leesment lausus, et tavaliselt tähistab ja arutleb teatrikollektiiv pärast esietendust uuslavastuse üle omakeskis. Seekord aga uuris ta publiku ees lavastaja Laura Jaanholdilt, mis tunne oli tal “Ma teenindasin Inglise kuningat” neli aastat südames kanda, enne kui see lõpuks lavale jõudis. Lavastus pidi välja tulema juba 2017. aastal, kuid eri põhjustel – algul suure saali uue pöördlava tehniliste tõrgete ja vahepeal isegi loobumismõtete tõttu – sündis see nüüd.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles