N, 19.05.2022

Koolides alanud kiirtestimisel anti positiivseid proove

Koolides alanud kiirtestimisel anti positiivseid proove
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sütevaka humanitaargümnaasiumis tegid õpilased õpetajate juhendamisel kiirtesti ise ja edaspidi jätkavad nad testimist kodus.
Sütevaka humanitaargümnaasiumis tegid õpilased õpetajate juhendamisel kiirtesti ise ja edaspidi jätkavad nad testimist kodus. Foto: Sander Ilvest/Postimees

Koolivaheaeg on seljataga ja lastel algas taas õppetöö. Riik aga on teinud otsuse võtta koolides uue semestri algusega kasutusele koroonaviiruse kiirtestid, mis eile koolidesse jõudsid. Kontaktõppele jäänud koolides prooviti kiirtestid kohe ära.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi direktor Andres Laanemets kinnitas, et testid jõudsid eile koolipäeva alguseks kohale. Õpetajad tegid ise testid läbi ja esimeses tunnis juhendasid juba õpilasi. “Kõik tegid, kõik sujus, mingisuguseid probleeme ei tekkinud,” sõnas Laanemets.

Vahetult enne, pühapäeval oli koolijuhataja saatnud lapsevanematele kirja, et saada teada, kas nad on nõus oma alaealise lapse sellisel moel testimisega. “Ma olen vanematele väga tänulik, sest nad vastasid ühe pühapäeva jooksul, nõnda et meil on siin ­lapsi 400 ringis. Me ei saanud vastust ainult kuuelt vanemalt,” ütles Laanemets. Lisades, et vaid viie lapse vanemad ei lubanud oma last testida ja osa neist põhjendas, et laps on äsja koroonat põdenud. Test võib säärasel juhul anda valepositiivse vastuse.

Märksõnad
Tagasi üles