P, 26.03.2023

Liitlaste lennuvägi harjutab Eesti õhuruumis

PP
Liitlaste lennuvägi harjutab Eesti õhuruumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
28. veebruarist 5. märtsini teevad Eesti kohal madallende Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16.
28. veebruarist 5. märtsini teevad Eesti kohal madallende Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16. Foto: Artur Zahharov

Õhuvägi annab teada, et tänasest 5. märtsini teevad Eesti kohal madallende Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16. Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel vähemalt 152 meetri kõrgusel.

Madallennud toimuvad Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eestis vähemal 152 meetri (500 jala) kõrgusel tööpäeviti 14.20–16 ja laupäeval 8.20–10. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

NATO riigid, kaasa arvatud Baltimaad, on eraldanud õhuväe õppuste, sealhulgas madallendude tarvis kindlad osad oma õhuruumist.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ja neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid asuvad Eestis Ämari ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Belgia õhuväelased alustasid õhuturbemissiooni Ämaris 1. detsembril, mil Itaalia õhujõud andsid Balti riikide õhuruumi turvamise valvekorra üle. Belgia on varem Ämaris õhuturbemissioonil osalenud kahel korral: 2016. ja 2017. aastal.

Märksõnad
Tagasi üles