N, 8.12.2022

Noored korraldasid Nooruse majas emadepäeva kontserdi

Noored korraldasid Nooruse majas emadepäeva kontserdi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mia Kurvits esitas viiulil tuntud heliloojate loomingut.
Mia Kurvits esitas viiulil tuntud heliloojate loomingut. Foto: Jüri Looring

Täna toimus noorte ettevõtmisena emadepäeva kontsert Pärnu Nooruse majas, kus kõlasid kevadised kammer- ja džässmuusikapalad tuntud heliloojatelt ja muusikutelt.

Kontserdi korraldas Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õpilane pärnakas Madis Rea. Tänase sündmuse organiseerimine aga polnud otseselt õppetööga seotud. “Tahtsin ennast proovile panna ja saada ka korralduse käigust kogemust. Ühtlasi oli mul soov pakkuda emadepäeva puhul kaunist muusikaelamust kõikidele emadele,” selgitas Rea.

Madis Rea korraldas kontserdi sooviga ennast proovile panna ja pakkuda emadepäeva puhul kaunis muusikaelamus kõikidele emadele.
Madis Rea korraldas kontserdi sooviga ennast proovile panna ja pakkuda emadepäeva puhul kaunis muusikaelamus kõikidele emadele. Foto: Jüri Looring

Seepärast langeski valik kammermuusika ja džässi kasuks, mille põhjal Rea valis muusikudki, keda esinema kutsuda.

Esimesena astus üles Tartu Heino Elleri muusikakooli õpilane Mia Kurvits, kes esitas viiulil Karlowiczi, Wieniawski, Bachi ja Pärdi loomingut, saatjaks Ebe Müntel klaveril.

Kalev Karlson mängis kitarril kevadist džässmuusikat.
Kalev Karlson mängis kitarril kevadist džässmuusikat. Foto: Jüri Looring

Kontserdi teises pooles esitas Kalev Karlson kevadisemaid džässkitarripalu Churchilli, Metheny, Carmichaeli ja Gershwini loomingust.

Märksõnad
Tagasi üles