Vändra ja Kaisma vald plaanivad ühinemist
ERR.ee video!

Vändra vallavanem Peeter Reimann sõnutis ei ole Vändra vallal midagi selle vastu, et juba praegu väikest naabrit aidata.

FOTO: Urmas Luik


Vändra vallavolikogu võttis ühehäälselt vastu Kaisma valla liitumisettepaneku; Kaisma vald, mis on Pärnumaa üks väiksemaid omavalitsusi, tegi liitumisettepaneku eelmisel nädalal.


Kaisma vallaga liitudes suureneb Vändra vald Kaisma valla territooriumi võrra ja Kaisma vald kohaliku omavalitsuse üksusena lõpeb, vahendas ERR.ee "Aktuaalset kaamerat".Vändra vallavanem Peeter Reimann ütles, et kuna paari aasta pärast tuleb nagunii haldusreform, ei ole Vändra vallal midagi selle vastu, et juba praegu väikest naabrit aidata."Kaisma valla inimestele ütleme, et elu ikka maal jätkuks samaväärsena ja mitte ei muutuks halvemaks. Kaisma vald on üksinda olles kinni oma investeeringutes, mida ta ei suuda teha. Aga suure valla koosseisus on see võimalik," rääkis Reimann.Kaisma vallas on praegu viis palgalist ametnikku, Vändra vald pakub välja, et Kaismale jääb alles kaks inimest, kellest üks tegeleks sotsiaal- ja teine majandusküsimustega.Kaisma vallavolikogu arengukomisjoni esimees Andres Metsoja ütles, et inimestele on juba ammu selge, et liituda tuleks."Aga mis puudutab eakamat seltskonda, on väga oluline selgitustöö, mis koha peale jääb, missuguseid teenuseid nad saama hakkavad ja kas nende kvaliteet võiks liitumisega paraneda," selgitas Metsoja.

Tagasi üles