N, 2.02.2023

Õnnetuse uurimine lõpetati, kuna patustaja on liiga noor

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Õnnetuse uurimine lõpetati, kuna patustaja on liiga noor
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väärteomenetlus selgitas, et kokkupõrke põhjustas jalgrattur, kes ülekäigurajale sõites ei veendunud, et autojuht talle teed annab.
Väärteomenetlus selgitas, et kokkupõrke põhjustas jalgrattur, kes ülekäigurajale sõites ei veendunud, et autojuht talle teed annab. Foto: Merle Rallmann

Laupäeva, 15. oktoobri õhtul juhtus Sindi linnas Kalda teel liiklusõnnetus, kus sõiduauto Mercedes-Benz põrkas jalgratta- ja jalgtee ning sõidutee ristumiskohas ülekäigurajal kokku alaealise jalgratturiga. Intsidendi uurimine selgitas õnnetuse põhjuse ja politsei tõmbas uurimisele joone alla.

Õnnetus juhtus teelõigul, kus kiiruspiirang on 30 kilomeetrit tunnis. “Kiirabi viis poisi kontrolliks Pärnu haiglasse, tema vigastused ei ole esmase info järgi eluohtlikud,” sedastas politsei- ja piirivalveameti valvepressiesindaja Ilmar Kahro toona ja kinnitas, et sõiduauto roolis olnud 28aastane naine oli kaine ja juhtimisõigusega.

Õnnetuse asjaolude selgitamiseks algatas politsei väärteomenetluse esialgu mootorsõiduki-, maastikusõiduki- või trammijuhi poolt varalise kahju või ettevaatamatusest tervisekahjustuse tekitamise paragrahvi alusel.

Uurimise käigus muutus seadusepügal paragrahviks, mis käsitleb jalakäija, tasakaaluliikuri juhi, jalgratturi, pisimopeedijuhi, loomveoki juhi või sõitja liiklusnõuete muud rikkumist, kui sellega tekitati varaline kahju või liiklusoht. Teo eest karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut.

Uurimise käigus selgus, et õnetuse põhjustas 12aastane jalgrattur, kes sõitis rattaga ülekäigurajale veendumata, et sõidukijuht talle teed annab. Teisipäeval lõpetas politsei väärteomenetluse, kuna liiklusõnnetuse põhjustaja ei ole oma ea tõttu süüvõimeline. Karistusseadustiku alusel on süüvõimeline inimene, kes teo toimepaneku ajal vähemalt 14aastane.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Anu Villmanni teatel on tegemist varalise kahjuga liiklusõnnetusega ja pooled pöörduvad kindlustusse.

Märksõnad
Tagasi üles