N, 2.02.2023

Pildid ⟩ Riigimajas avas üks amet inimestele uksed

Kristo Niglas
, Reporter
Riigimajas avas üks amet inimestele uksed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uksest sisse saamiseks tuleb vajutada vasakul asuvat nuppu.
Uksest sisse saamiseks tuleb vajutada vasakul asuvat nuppu. Foto: Mailiis Ollino

Riigimaja ehitus Pärnu südalinnas kunagises maavalitsuse hoones on kulgenud algusest peale üle kivide ja kändude. Nüüd on aga jõutud nii kaugele, et sotsiaalkindlustusamet (SKA) avas seal oma klienditeeninduse. 

Suvest kuni eelmise nädalani võttis SKA inimesi vastu Aida tänaval Pärnu Keskuse kolmandal korrusel. Uude kohta kolimise tõttu oli vastuvõtt möödunud nädalal mõne päeva suletud.

SKA klienditeenindus asubki kohe esimesel korrusel, uksest sisenedes vasakut kätt. Vaegnägijatel aitavad majas liikuda metallist punktid ja kriipsud, mis on jala all tunda. Need juhatavad teed kogu majas nii klienditeenindusse kui eri uste ja treppideni. Vaegkuuljate jaoks on teeninduses kuuldeaparaadiga ühenduvad seadmed.

Vaegnägijatel aitavad majas liikuda metallist punktid ja kriipsud, mis on jala all tunda.
Vaegnägijatel aitavad majas liikuda metallist punktid ja kriipsud, mis on jala all tunda. Foto: Mailiis Ollino

SKA Ida- ja Lääne-Eesti piirkonna talituse juhataja Tatjana Puideti sõnutsi on esimesel korrusel asuv klienditeenindus inimestele mugav. Teenindajaid on seal kaks. 

Klienditeenindusse tuleb ka väike lauake lastele, et nood saaksid joonistada ja meisterdada, kuniks ema-isa asju ajavad.

Sotsiaalkindlustusameti klienditeenindus asub uksest sisenedes kohe vasakut kätt.
Sotsiaalkindlustusameti klienditeenindus asub uksest sisenedes kohe vasakut kätt. Foto: Mailiis Ollino

Viiekorruselisest majast on SKA kasutada pool. Kahes suuremas avatud kontoris ja hulgas väiksemates ruumides on tööpaiku kokku ligemale 50 inimesele. “Kui teisest linnast tuleb SKA töötaja siia, võib ta ükskõik kuhu tööd tegema minna,” rääkis Puidet.

Riigimajja kolivad teised ametid detsembri ja jaanuari jooksul.
Riigimajja kolivad teised ametid detsembri ja jaanuari jooksul. Foto: Mailiis Ollino

Riigimaja renoveerimist alustati mullu veebruaris ja remonditööd lõpevad selle aastaga. Hoonesse asuvad veel rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna Pärnu talitus, rahandusministeeriumi regionaalarengu osakond, rahandusministeeriumi õigustalitus, riigi tugiteenuste keskus, rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus, tööinspektsioon, terviseamet ja keskkonnainvesteeringute keskus. Praegu paiknevad need riigiasutused viiel eri aadressil. Uutesse ruumidesse kolivad ametnikud detsembri ning jaanuari jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles