E, 2.10.2023

Põhikoolide bändide päeval kõlas hitiparaad

Pärnu Postimees
Facebook
Comments
Pärnumaa põhikoolide bändide päeval astus Pärnu Keskuses lavale 17 ansamblit.
Pärnumaa põhikoolide bändide päeval astus Pärnu Keskuses lavale 17 ansamblit. Foto: Erakogu

Neljandat korda kogunes Pärnu Keskuse lavale 17 põhikoolide bändi ja ansamblit kogu maakonnast, et üksteisega jagada pillimängurõõmu.

Pärnu vabakooli bändiõpetaja Ants Säde juhendamisel tuli esitamisele kaks omaloomingulist laulu. Laulud on valminud vabakooli traditsioonilise muusikali tarbeks ja on õpilaste ja õpetajate ühislooming. Lood kandsid nime “Osta, osta!” ja “Boss”.

Teist aastat võttis bändide päevast osa Pärnu-Jaagupi põhikool, kus lapsi juhendab õpetaja Kevin Kangur ja kust noored olid tulnud osalema lausa viie ansambliga: 6.b klassi bänd esines Smilersi lauluga “Käime katuseid mööda”, 7. klass esitas Shanoni “Paar tundi veel”, 8. klass mängis Smilersi “Ainult unustamiseks” ning 8.b kandis ette Karl-Erik Taukari “Seitsme tuule poole”. 9. klass valis esitamiseks populaarse Smilersi laulu “Mojito”.

Vändra muusikakool oli samuti teist aastat bändide päeval ja lummas taas kuulajaid oma muusikaga. Muusikakooli kollektiive juhendavad Maarja Koppelmann ja Kalev Saar. Peale põhipillide olid neil kaasas viiul ja trompet, mis andsid lugudele hoopis imelisema tooni. Vändra noored olid valinud esitamiseks palad diskost armastuslauludeni. Ettekandele tulid “Kesköödisko”, “Sunflower”, “Dancing Queen”, “Once in a lifetime” ja “Always remembers this way”.

Esimest aastat osales Pärnumaa põhikoolide bändide päeval Pärnu Päikese kool. Olavi Kõrre kaasamängimisel tuli kuulamisele viis laulu. Eha klass esitas “Sankari” ja “Tšervona Kalina”, Andrese klass pani rahva kaasa plaksutama lauluga “Nõia elu” ja puusa nõksuma meeleoluka “Jaanipäevaga”. Lõpulugu “Tsirkus” aga kutsus publiku tantsima.

“Pärnumaa põhikoolide bändide päeva on väga vaja, sest lusti ja uudistamist jagus nii osalejatele, kuulajatele kui möödujatele,” arvas Pärnu vabakooli huvijuht Kadri Melnits.” Kõik said hoogu juba järgmisekski aastaks värske mõttega: siin toimub!”

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles