Põrgupõhja retke võitsid Pärnumaa mehed

Pärnu Postimees
Esikohale tulnud võistkonda kuulusid Kristo Sinivee, Kristo Pihlak, Heiko Viidebaum ja Kris Gregor Edo. Foto: Erakogu

Metsavendlusele ja ellujäämisoskustele pühendatud sõjalis-sportliku võistluse “Põrgupõhja retk 2023” võitis Kaitseliidu Pärnumaa maleva Vändra meeskond.

Esikohale tulnud võistkonda kuulusid Kristo Sinivee, Kristo Pihlak, Heiko Viidebaum ja Kris Gregor Edo. Kolmepäevase jõukatsumise pikkus oli linnulennult 70 kilomeetrit, mille jooksul pidid metsavendade gruppideks jaotatud võistlejad läbima varjatult maastiku, mis kulges läbi Rapla-, Pärnu- ja Järvamaa. Retkel tuli lahendada mitmesuguseid nupukust ja meeskonnatööd nõudvaid ülesandeidki.

“Selle aasta Põrgupõhja retke tegi eriliseks ülitugev konkurents ja vahelduvad ilmaolud,” ütles võistluse peakorraldaja Martin Andreller, väljendades heameelt, et raskustest hoolimata suutis enamik rajale läinud võistlejatest retke lõpuni teha.

Teiseks tuli Kaitseliidu Tallinna maleva Kalevi malevkonna võistkond ja kolmanda koha pälvis Jõgeva maleva meeskond.

Juba 23. korda toimunud Põrgupõhja retk on Eesti üks vanimatest läbiva legendi ja looga kestvusspordi võistlustest.