E, 2.10.2023

Galerii ⟩ Aasta parima talu tiitli võitnud pere teab pea 100 looma nägu- ja nimepidi

Merle Rallmann
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Talu veised on rahulikud loomad, äsja poeginud wagyuveis laseb peremehel muretult vasikaga toimetada.
Talu veised on rahulikud loomad, äsja poeginud wagyuveis laseb peremehel muretult vasikaga toimetada. Foto: Lisanna Hiiemäe

Eile toimus Tallinnas Põhjala tehases teist korda suur talutoidu laat “Maa tuleb linna”, kus kuulutati välja tänavune parim talu ja talutoit. Tiitli “Parim talu 2023” viis koju Sepa Veised OÜ Pärnumaalt. Parimaks noortalunikuks sai Vinkymon OÜ Lääne-Virumaalt, aasta parima tootmistalu tiitli võitis Võrumaa Väikemetsa talu ja parima alternatiivtalu tiitli KODAS Siidritalu  Põlvamaalt.

Pealinnast Elbu külla Marko vanavanemate tallu kolides õppisid mõlemad noored nii loomakasvatust kui seemendamist ja raamatupidamist. Ka käidi külas teistel loomakasvatajatel. “Abikaasa pidas restorani, sealt kvaliteetse toidu huvi. Kõige rohkem on õpetanud praktika," tõdes Lisanna.

Wagyu’d on pärit Jaapanist, kus neid kasutatakse tööloomadena. See on ainus veisetõug, kes suudab liha vahele rasvakihi kasvatada. “See on hõrk ja eriline liha võrreldes teiste veise tõugudega. Paraku Jaapan ei müü elusloomi välja, sealt saab osta vaid spermat ja embrüot,” rääkis Lisanna.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles