Jüri Jaansoni kahe silla jooksu rajal silkas tänavu üle 1000 jooksja ja astus reipal sammul ligemale 200 käijat. Kümne kilomeetri pikkuse distantsi, kus jagati ka Eesti maanteejooksu meistrivõistluste medaleid, läbis kõige kiiremini Leonid Latsepov, naistest sai võidurõõmu maitsta Laura Maasik.

Võidukal Latsepovil kulus üle finišijoone jõudmiseks 30 minutit ja 18 sekundit. Kuigi Eesti meistritiitel kümne kilomeetri maanteejooksus tuli mäekõrguse eduga, raputas vastne tšempion endale veidi tuhka pähe.

"Olen võidu ja meistrikulla üle õnnelik, aga jooksin enda kohta kehvasti," rääkis võidumees finišis, kes enda sõnutsi lootis alla 30 minuti lipata. "Tunnen isegi veidi piinlikkust, et Eesti meister ei suutnud alla poole tunni rada läbida."

Teise koha saavutas Kenny Kivikas (31.02) ja kolmanda Morten Siht (31.31), kelle tulemus on kümne kilomeetri maanteejooksu uus U20-eaklassi Eesti rekord, mis on Keio Kitse 15 aasta vanusest rekordist (32.25) parem ligemale minuti võrra.