Miks seisavad kiirtoidurestorani reklaamprügikastid jätkuvalt laste mänguväljakute juures? (2)

Sirle Matt
, ajakirjanik
Copy
Pärnu volikogu otsustas märtsi lõpus, et kiirtoitu reklaamivad prügikastid peavad laste mänguväljakutelt kaduma. 
Pärnu volikogu otsustas märtsi lõpus, et kiirtoitu reklaamivad prügikastid peavad laste mänguväljakutelt kaduma. Foto: Sirle Matt

Kuigi Pärnu linnavolikogu otsustas juba 21. märtsil, et kiirtoidurestorani McDonald’s logoga nutiprügikastid tuleb kolme mänguväljaku juurest eemaldada, seisavad need samas paigas.

Suure kollase McDonald’si logoga prügikastid sai Pärnu linn kiirtoiduketilt kingituseks ja need paigaldati läinud detsembris kolme populaarsema laste mänguväljaku juurde: Munamäe rulaparki, Vanasse parki ja pump track’i juurde. Asukohad pakkus välja Pärnu linnavalitsus. Linnavõimu ja abilinnapea Irina Talviste meelest pole tegu reklaamiga. Ent Tartu ülikooli (TÜ) turundusprofessor Andres Kuusik sõnas, et kõik saavad oma tavalise tähelepanuga aru, et tegemist on reklaamiga, ja mõistavad, kes selle reklaami taga on. Ka tervise arengu instituut (TAI) tõdes, et tegemist on lastele suunatud reklaamiga.

Pärnu linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar teatas nüüd, et linnavalitsus korraldab kõnealuste prügikastide praegustest asukohtadest äraviimise, nagu volikogu ülesande andis. Kavas on need panna Jakobsoni parki, Kesklinna silla Ülejõe-poolses otsas asuva parkla juurde ning Mai kergliiklustee äärde koertepargi lähedale. Prügikastide teisaldamist korraldab McDonald’si esindaja Premier Restaurants Eesti OÜ.

Tagasi üles