Pühapäeval peetakse Lindi lasteaias-algkoolis merebioloogia projekti lõpukonverents.
Konverentsil pakutakse uhhaad
Lapsed teevad konverentsil ettekandeid uurimisteemadel „Tulnukliigid“, „Millimallikad“, „Merereostus“, „Meretaimed“ ja „Kalatäi“.
Ettekannetele järgnevad üritused, kus saab osaleda kogu pere. Kala lahkamise õpituba juhendab Jüri Tenson, Sadamakohvikus saab degusteerida kodus valmistatud kalatoite, ühiselt süüakse uhhaad, vaadata saab kala ja merendusega seotud esemete näitust.
Päeva juhivad merebioloogia ringi juhendajad Jüri Tenson ja Ene Säde. Meeleolu loovad Anne Paiste laulu- ja pillilapsed.
Lindi lasteaia-algkooli lapsed on käinud kahe aasta vältel Pärnu loodus- ja tehnikamajas merebioloogiat õppimas ja tegu on ettevõtmise lõpuüritusega.
“Tegu ei olnud klassikalises mõistes merebioloogiaga, õpetasime lastele meeskonnatööd,“ rääkis Jüri Tenson. „Vaatlesime, mida merele minnes selga panna, kuidas ilma vaadelda, kuidas tunnetada loodust.”
Tegu oli huvipõhise ettevõtmisega, kus osales eri vanuses Lindi mudilasi ja algkooliõpilasi. Lastest moodustati selles tunnis laevameeskonnad, igal oma kapten.
Koguneti üle kahe nädala, suvel käidi Kihnus laagris, kus lapsed õppisid sõudma ja kala lõikama. Merebioloogia õpet Lindi lastele finantseeris keskkonnainvesteeringute keskus.