Sisukord
Uudised
Postimees

Üle La Manche`i väina ujuval Henri Kaarmal on pool maad edukalt läbitud

1 min lugemist
Henri Kaarma toetab üle La Manche'i väina ujumisega Tallinna Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi, et soetada haiglale 25 000eurone elustamiskoolituseks hädavajalik vastsündinute simulaatornukk. FOTO: Erakogu

Täna hommikul Inglismaal Doveris vette hüpanud ja esimese eestlasena üle La Manche`i ujuva Henri Kaarma ettevõtmine on läinud ladusalt ja mees on on jõudnud väina keskele, teatas ettevõtmise Facebooki lehekülg.

“Saatepaadist helistas just Priit Vehm ja andis infot, et ujumine edeneb ladusalt, kohe-kohe jõutakse väina keskele, ilm on suurepärane ja Henril on kõik korras,” teatasid ettevõtmise abilised.

Kaarma asus väina ujudes ületama kella 11 paiku.  Kui kõik sujub plaanipäraselt, kulub Pärnust pärit mehel väina ületamiseks 11 tundi.

Linnulennult 34 kilomeetri laiust La Manche'i väina ujudes ületada on katsumus, mis paneb proovile ka karastunumad avaveeujujad: tegemist on ühe tihedama liiklusega veeteega - päevas läbib kanalit umbes 500 laeva.

Kaarma ujumist paadiga saatvasse meeskonda  kuuluvad inglanna Jackie Cobell ja Priit Vehm.

Ujumine toimub koostöös Channel Swimming Association'iga - organisatsiooniga, mis tegeleb üle Kanali ujumiste korraldamisega. Ujumisel kehtivad ranged reeglid: lubatud on vaid tavalised tekstiilist ujumispüksid, üks ujumismüts ja prillid, keelatud on kalipsod ja neopreenmütsid; samuti on ujumise ajal keelatud puudutada saatepaati ja teisi inimesi.

Kaarma aitab üle La Manche´i väina ujumisega Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi, et soetada haiglale 25 000 eurone elustamiskoolituseks hädavajalik vastsündinute simulaatornukk.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto