Täna öösel leidsid päästjad Pärnus Laialt tänavalt omaniku juurest plehku pannud kirju mao. Nüüdseks on kolm kuud „jooksus“ olnud siug taas kohtunud õnneliku lemmiklooma omanikuga.
Pärnust leitud kirju madu kohtus õnneliku omanikuga
Kollase-punasekirjut maisi-roninastikut lemmikloomana pidanud Kärt rääkis, et uss läks kaotsi kolm kuud tagasi kolimise käigus, kui autoga sõidutades oli puuri uks lahti põrunud.
Kuigi kadunud lemmikut otsiti nii sotsiaalmeedia ja kui sõprade abi kasutades, oli noorel naisel tänaseks lootus kadunud teda tagasi saada. „Uskumatu, et ta on looduses ellu jäänud,“ oli Kärt rõõmus.
Kärt selgitas, et mainitud nastik on koduloom nagu iga teine. „Ta pole mürgine ja ei aja karvu. Selline laisa inimese koduloom,“ viskas ta nalja. Samuti polevat too nastik söögi suhtes väga nõudlik.
Kärt rääkis, et tema lemmik on 1,37 meetrit pikk. Seda juhul kui ta pole kadunud kolme kuu jooksul pikemaks kasvanud. Nii säravalt värviline olevat siug aga seetõttu, et on hiljuti nahka vahetanud.
Küsimusele, kuidas noor naine maos just oma lemmiklooma ära tundis, vastas ta, et iga omanik, kes on nagu tema mitu aastat kodulooma pidanud, tunneb oma looma ära.
Õnnelik ussiomanik viis päästjatele tänutäheks küpsiseid.
Kadunud nastiku leidsid päästjad täna öösel kella 1 paiku Pärnus Laial tänaval, kus mööduja märkas murul uimast kollase-punasekirjut madu.
Päästjad panid mao karpi ning tõid komandosse sooja. Garaažis ärksamaks muutunud roomaja pani karbist plehku, mispeale päästjad ta sinna tagasi tõstsid ja karbi kinni teipisid, tehes sinna õhuavad.
Et öösel Pärnus ühtegi roomajatega tegelevat asutust avatud pole, pakkus operatiivkorrapidaja roomajat hoiule Pärnus tegutsevale Minizoole, sest komandos puudusid tema hoidmiseks sobivad tingimused.
Minizoo omanik Peeter Põldsam lubas roomaja, kes tema sõnade kohaselt osutus maisi-roninastikuks, enda juurde hoiule võtta.
„Maisi-roninastikud on osavad ronijad ja algajal maopidajal võivad nad vahel plehku panna,“ ütles Põldsam.
Ta lisas, et maisi-roninastikud on üha rohkem populaarsust kogumas ja roomajatest on nad üle maailma lemmikloomana kõige populaarsemad.
„Looduses elab ta USAs maisipõldudel, mille järgi ta on ka nime saanud, püüdes seal hiiri,“ seletas Põldsam. „Mõistagi on ta täiesti ohutu. Isegi kui ta juhtub hammustama, ei tohiks see suurt viga teha, sest hambad on tal väiksed.“
Öösel linnatänavalt leitud isendi kohta märkis Põldsam, et tegemist on aretatud vormiga, mitte looduslikku värvi maoga.
Nüüd, kui mao omanik on leitud, on loom taas oma perenaise juures tagasi.
Lääne päästekeskus tuletab inimestele meelde, et oma lemmikloomi, olgu nad kassid-koerad või eksootilised roomajad, ei tohi hulkuma lasta.