Riigikohus arutab Pärnu naistearsti süüasja kinniste uste taga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Riigikohus.
Riigikohus. Foto: Sille Annuk.

Riigikohus hakkab täna kinniste usta taga arutama sünnitaja ja tema lapse kogemata vigastamises kahes esimeses kohtuastmes süüdi mõistetud Pärnu naistearsti Carmen Heinvälja süüasja.

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis, et süüasja peab arutama kinnisel istungil, kuna kriminaalasja avalik arutamine tooks kaasa kannatanute eraeluliste andmete avalikustamise, neid on vaja aga kaitsta.

Heinväli süüasja viis riigikohtusse tema kaitsja, kes taotleb kassatsioonkaebuses oma kaitsealuse õigeksmõistmist.

Tänavu 21. juunil jättis Tallinna ringkonnakohus Heinväli süüdimõistmise jõusse. Pärnu maakohtu süüdimõistva otsuse peale esitasid apellatsioonkaebuse nii Heinväli kaitsja Paul Järv kui ka kannatanu esindaja Anna Raudsepp. Kui süüaluse kaitsja taotles Heinväli õigeksmõistmist ning tsiviilhagi rahuldamata jätmist, siis kannatanu nõuab, et kohus rahuldaks tema tsiviilhagi täies ulatuses.

Ringkonnakohus leidis siiski, et maakohtu lahend on igati pädev ning selle muutmiseks puudub alus. Sellega jäid mõlemad apellatsioonkaebused rahuldamata.

Pärnu maakohus karistas märtsi alguses 54aastast Heinvälit lühimentluse korras kahele inimesele ettevaatamatusest raskete tervisekahjustuste tekitamise eest kaheksakuulise tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Ühtlasti tuleb naisel kohtu otsusega hüvitada menetluskulud kokku enam kui 48 000 krooni ulatuses ja tasuda kannatanule tsiviilhagi katteks 23 914 krooni. Sealjuures jättis kohus suures osas rahuldamata kannatanu esitatud 1 172 757 krooni suuruse tsiviilhagi. Samuti ei võtnud kohus Heinvälilt meedikuna töötamise õigust, nagu nõudis kannatanu.

Süüdistuse järgi hindas Heinväli 2007. aasta alguses Pärnu haiglasse pöördunud sünnitaja seisundit valesti ning oma tegevusetusega viivitas liigselt sünnitegevuse lõpetamisega. Nii tekitas ta sünnitajale ja vastsündinule eluohtliku seisundi, kusjuures laps invaliidistus vigastuste tagajärjel.

Jaanuari keskel kinniste uste taga toimunud kohtuistungitel tunnistas Heinväli end süüdi.

Tagasi üles