Villup tõi esile, et maksab nende teenuste eest, kuid kasutada ei saa. “Võib-olla siis saaksin, kui ütleksin vanaemale, et ta paneks oma digiboksi kinni ja telefonikõnesid ei teeks,” lausus Villup naljatamisi.
“Mind enamasti häirivad inimesed, kes astuvad kaupluses ligi ja tahavad midagi pähe määrida,” sõnas Villup. “Seevastu sideteenuse pakkujaid vaatan alati kurva näoga ja mõtlen, et poisid, palun tulge vedage mulle liin.”
Villupi omast sada korda kiiremat internetti kasutav Artur Lille ei kujuta ettegi, kuidas aeglase ühendusega võiks hakkama saada. Ta tõi näite, et tänapäeval ostetakse internetist üha enam mänge, mille maht võib olla kuni 50 GB. “Kui mingi kauaoodatud mäng lastakse välja, tahaks seda ikka kiiresti kätte saada,” selgitas Lille. “Muidu, selle asemel et mängida, istud ja ootad, kuni see alla laeb.”
Audru vallavanema Siim Suursilla sõnutsi on valda läbiv valguskaabel kohalikele elanikele väga tähtis, ent põhivõrguga ühinemine võib tähendada inimesele suuri kulusid.
“Minu hinnangul on see nii, et ehitame Tallinna-Tartu kiirtee, kuid kui keegi tahab sellele sõitma pääseda, ostku selleks õigus või rajagu ise pealesõit,” sõnas Suursild. “Ühelt poolt saavad ülikiirest internetist osa pea kõik meie valla munitsipaalasutused, sealhulgas koolid ja lasteaiad, kuid tavakodanikeni jõuab kiire internet peamiselt teenust vahendavate mobiilsideoperaatorite kaudu läbi õhu.”
Suursilla sõnade kohaselt Audru vallal nii-öelda viimase miili lahenduse elluviimiseks raha pole. Ta lisas, et mingil määral on ELASA arvestanud kaabli jaotuspunktide asukohaga, kuid kõik kaablivõrgu pikendamise soovid on lükatud kindlalt tagasi.